#
#
ALT LİGLER
Al Jazeera Türk'ten Ahmet Sivaslı ve Güray Ervin, gözleri görmeyen oğlu Kenan'a tribünde maçları anlatan Mesut Kabakoğlu'nu buldu. Baba-oğulla Altay ve futbolu konuştu.
15/01/2016 - 13:31
İzmirli Kenan Kabakoğlu 15 yaşında, 5 yıldır görmüyor. En büyük tutkusu Altay. Kendi gözleriyle izleyemese de her maça gidiyor, babası Mesut Kabakoğlu, 90 dakika boyunca maçın her anını bıkmadan usanmadan oğluna anlatıyor.
 
Kenan Kabakoğlu 5 yıl önce mahallede top oynarken gözüne polen tozu kaçmasından dolayı 4 arkadaşıyla birlikte üveit hastalığına yakalandı. 4 arkadaştan 2'si şu an görmeye başladı. İkisi ise eski günlere dönmek için bekliyor. 
 
İzmir Karabağlar'da TOKİ Konutları'ndayız. Dört kişilik Kabakoğlu ailesinin en küçük ferdi Kenan, hazırlık yapıyor. Eldivenlerini, kaşkolunu, montunu ve formasını giydi. Hepsi siyah beyaz. Çünkü iki saat sonra Altay'ın maçı var. Kenan bu hastalığa yakalanmadan önce kaleciydi. Hayâli sadece koyu taraftarı olduğu Altay'ın kalesini korumaktı. Bu artık biraz zor ama Kenan bu hayâlini takımının her iç saha maçına gelerek yaşatmaya çalışıyor. Altay ile ilgili her şeyi biliyor, futbolcuları çok iyi tanıyor, fikstürü ezbere sayıyor. 
 
 
Kenan'ın yanında hep babası var. Ekonomik olarak zor durumda olsa da onu her maça götürüyor. Tribün atmosferini yaşamasını ve mutlu olmasını sağlıyor. En önemlisi de maçı 90 dakika boyunca oğluna anlatıyor: ''Maça bir saat önce geliyoruz. Burada taraftarın coşkusunu ona yaşattırıyorum. Maç başladıktan sonra da pozisyonları ona anlatıyorum. 'Bizim takım atakta diyorum, saha çamurlu, zemin bozuk, hava yağmurlu diyorum, oyuncu değişikliklerini söylüyorum. Kenan burada çok mutlu oluyor. Onun mutlu olması için çabalıyorum.''
 
Baba Mesut Kabakoğlu, oğlu Kenan'ın Altay'a olan tutkusunu ise şöyle ifade ediyor: ''Kenan yatıyor kalkıyor Altay. Kenan'a 20 liralık kontör yüklüyoruz. O gidiyor kulübü arıyor. Bugün idman var mı? Sakatlığımız var mı? Cezalı oyuncumuz var mı diye soruyor''
 
Kenan hem tribünlerin hem de kulübün adeta bir maskotu. Stada girerken herkes onu 'Büyük Altaylı' olarak selamlıyor. Tribünde herkes yanına geliyor. İç sahada oynanan maç sonlarında da hem futbolcular hem de teknik direktör Serdar Sabuncu Kenan'ın yanına gelerek maç değerlendirmesi yapıyorlar.
 
Serdar Sabuncu'nun 'Nasıl? Baban maçı iyi anlatabildi mi?' sorusuna Kenan 'Evet ama son dakikalarda biraz heyecanlandı' diye cevap veriyor.
 
Sonra futbolcular geliyor. Takımın önemli isimleri Furkan, Bedri ve Burak. Kenan'ın formasını da orada imzalayan kaleci Burak uzun yıllardan beri profesyonel futbol oynadığını ve böyle bir sevgiyi hiç görmediğini söylüyor ve ekliyor: ''Biz bu hafta futbolcular arasında para toplayıp Kenan ve babasını Maltepe deplasmanına götüreceğiz.''
 
Kenan 'Anneden babadan sonra ilk o geliyor' dediği Altay ile hayatında ikinci kez deplasmana bu hafta sonu gidecek. 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Koronavirüs sürecinde yaşanan kan kayıplarının ardından hayata geçirilen yeniden yapılanma...