#
#
Trek-Segafredo'da iki yıldan bu yana sportif direktörlük görevini yapan Hollandalı eski bisikletçi Steven de Jongh, İspanya'da antrenmana çıktıktan saatler sonra baygın halde bulundu.
19/10/2018 - 12:49
Steven de Jongh, İspanya'daki evinden pazartesi sabahı bisikletiyle çıktıktan sonra kendisinden uzun süre haber alınamayınca devreye eşi girdi ve Twitter üzerinden kendisinin kıyafetlerini ve bisikletini tarif edip yardım istedi. Eski profesyonel bisikletçi, evinden uzakta bir su yolunda baygın ve bilinci kapalı halde bulundu.
 
44 yaşındaki de Jongh'un eşi, acil servisi aradı ve eşinin kaybolduğunu belirtti. Girona yakınlarındaki La Ganga inişinde yaptığı kaza sonrası bir su yoluna düştüğü tahmin edilen de Jongh, helikopterle yapılan aramalarda bilinci kapalı ve baygın halde bulundu ancak kalp ritmi düzenliydi ve nefes alıyordu. Polis hemen olay yerinde inceleme başlattı ve de Jongh da aynı anda hastaneye kaldırıldı.
 
Steven de Jongh'un bulunmasına Strava'daki sürüş kaydı yardımcı oldu. Eşinin yardım çağrısından sonra Strava'daki kayıtta sürüşünün 62.57 km'de sona erdiği görülüyordu. Bu da helikopterin, sağlık ekiplerinin ve polisin konum tespitine yardımcı oldu. 
 
Hastaneye gittikten sonra ilk etapta pek konuşmamayı seçen de Jongh, kaza mı yaptığını saldırıya mı uğradığını belirtmedi. İlk sözleri de "her yerim ağrıyor" oldu. İlk bulgular beyin sarsıntısını işaret ediyordu ve vücutta da herhangi bir kırığa rastlanmadı. Kazadan bir gün sonra taburcu edilen de Jongh'un kaza anında ne yaşadığı ve neden o halde bulunduğu ise hala belirsizliğini koruyor. de Jongh evine ulaştıktan sonra kaza sonrasında kendisine iletilen geçmiş olsun mesajlarına takımı aracılığıyla teşekkür etti. 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Qualcomm’un yeni amiral gemisi işlemcisinin tanıtılmasının ardından akıllı telefon üreticilerinden...