#
#
Trabzonspor'da olağanüstü genel kurul kararı alan ve seçimde başkan adayı olmayacağını açıklayan başkan Muharrem Usta, bugün düzenlediği basın toplantısı ile zehir zemberek açıklamalarda bulundu.
24/03/2018 - 17:22
Trabzonspor Kulübü'nün Youtube kanalından tamamı canlı yayınlanan basın toplantısı 1 saat 3 dakika 21 saniye sürdü. Usta, toplantı sonunda basın mensuplarından soru almadı. Muharrem Usta'nın geçmiş yönetimleri hedef alan ve kendi yönetiminden ayrılan isimlere olan eleştirileri sosyal medyada gündem oldu.
 
İşte Muharrem Usta'nın bugün düzenlediği basın toplantısından derlediğimiz satır başları:

 • Trabzonspor'da seçim süreci en itinalı, en muhteşem, etik değerlerin, ahlakı, seviyenin, karakterin, milyonlarca taraftarımıza örnek olacak bir süreç olmalı. Camiamıza yakışan da budur.
 • Trabzonspor'un çok şeye ihtiyacı var ama itibarını yukarda tutmaya her şeyden çok daha fazla ihtiyacı var. Bugün artık daha fazlasını yapmak zorundayız.
 • Etik dedik, ahlak dedik ya.. Nuri Albayrak'ı biz camia olarak ibra etmedik. Bu ayıbın camiamızdaki en büyük ayıp olduğunu dilerim zaman içinde herkes, hepimiz görürüz.
 • Nuri Albayrak döneminde borcumuz 22M€.  2008'den 2013'e geldiğimizde, yani Sadri Bey'in döneminde 2013''te borcumuz 75M€ oluyor. İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde ise bu borç 75'den 156M€'ya çıkıyor.
 • Bu yönetim anlayışı böyle devam etseydi, Trabzonspor'un şu andaki borcu 250M€ olurdu. Kara propaganda yapanlar Trabzonspor'un borcunun 1 katrilyon olduğunu söylüyor. İnanamıyorum
 • Sadri Bey'in bu yönetimindeki arkadaşlar, bunların tamamı yönetimlerde hep varlar. Şöyle bir moda olmuş. Yönetime gir, sonra çeşitli nedenlerle ayrıl. Valla ben yapmadım o yaptı de. Böyle bir şey var mı? Ekip olarak gelir ekip olarak günahıyla sevabıyla gidersin
 • Ben yokum, küstüm. Kafamız uymadı. Aynı anda ritmik horonu beraber oynayamadık. Falan filan. Ve ondan sonra da hiçbir şey yokmuş gibi devam ediyoruz. Böyle bir şey olabilir mi?

 
 


 • Bizim yönetimimizde yönetim kurulumuz Trabzonspor'un kasasına 200.000.000 TL koydu. Gerek sponsorluklar gerekse de çeşitli ihtiyaçlar için.
 • 25M€ ile ilgili şunu burdan vaadediyorum. Sözüm sözdür. Açıkları kapatmamız lazım. Biz bu açıkları benim dönemimde kimle yaptık? İlk dönem transfer komitesi başında Nevzat Aydın vardı. Ona da yazdım, bunu beraber kapatacağız. Ben küstüm, gittim yok öyle.
 • Ha Saydın Aydın dedi ki başkan ben gittim, sen düşün.. O zaman ben kapatacağım. Sözüm söz. Ama söylediğim ilk başta söylediğim o ilkeler varsa herkes üstlenecek. Kulüpler bizlerin oraya gelip koca camiaları ekonomik olarak çökertme yeri değil.
 • Opet diye bir davamız var biliyorsunuz. Opet'ten para alınmış. Benzin istasyonu kapanmış. İş bitmiş. Bana borç devrediliyor, bakıyorsunuz Opet borcu yok bunda. Ama Muharrem Usta devrinde her şey var.
 • Trabzonspor'un %51 hissesi kendisine aittir, %49'u satılabilir. %49'un tamamı da satılmıştır. El-fatiha...
 • Bizim camia olarak kendi içimizdeki kavgalar olmasaydı şu anda 50-55 puandaydık. Yedik bitirdik birbirimizi ama aslında Trabzonspor'u bitirdik.
 • Biz bir Malatya gecesi yaşadık. Denizde çok olur, balıkçılar balığa çıkar fırtınaya yakalanır. Tekne batıyor, kurtulmaya çalışıyor. Adeta darbe gibi bir deklarasyonla birkaç kişi filikaya atlayıp gidiyor. Ne oldu o gece? Bizi de kurtarın iyi yere gidiyorsanız
 • O gece, bu sayı yetmedi yönetimi düşürmeye. Benim yakın arkadaşlarıma gelip, imza verin, biz sizin alacaklarınızı karşılarız diyorlar. Ayrılıp yönetimi düşürün diyor bu girişim. Bu girişim bize karşı değildi, bu girişim paramparça olacak Trabzonspor içindi
 • O Malatya gecesinden bugüne kadar Trabzonspor'un kasasına 99M lira girdi. O gece dağılsaydık bugün Trabzonspor ne olurdu? Biz ligden düşüyorduk 2000 yılında, Samsunspor maçını hatırlayın...
 • Trabzonspor'un nesi var? Borsada bir şeyi yok. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri var sadece. Tek mülkümüz burası. Kartal'da arazimiz yok. Orası bizim değil. Devletin yeri. Kartal gibi vatandaşın da arazisi var böyle. Kiralık olarak. Mülkümüz değil orası
 • Ne yaptık. O Opet'e borç vardı ya. 15 dönümün 2.5 dönümü benzin istasyonuydu. Opet'e de Milyon dolar borcumuz var. 33M liraya önce arayizi aldık. Opet'le oturduk 25M$'a anlaştık. Alacak vereceği kapattık.
 • Bir de ne görelim, slaytla gösterdiğim yönetimlere giren isimler var ya onlar gidiyor Tapu idaresine diyorlar ki Muharrem Usta bunu nasıl yaptı, yasaları deldi diye. Ordan beni arıyorlar, diyorlar ki şu isimler burda ne yapalım?

 


 • Trabzonspor'un yıllık gideri 210M. Bu seneki gibi iddialı bir takım olur 210'dur bu işin ederi. Ha mütevazi bir takım olur 160M'a da takım kurabilirsiniz. Biz 50. yılda girdik bir horona, bulduk bu parayı kurduk takımı.
 • Biz isteseydik şurada gördüğünüz 4 adamı 40M€'ya satardık. Gidene kadar da atabilirim bu imzayı istersem. Ama yapmayacağız. Biz ya da başkası kim geliyorsa bu onlara kalsın.

 


 • Bu kulüpte sayman adına, bilmemkim adına kredi kartları vardı. Ne kadar biliyor musunuz limitleri, 100.000 USD. Bunca yıllık işadamıyım benim için 100bin dolarlık kredi kartım olmadı.
 • Bu makamlar kamu menfaati için kullanılması gereken makamlardır. Bu makamlar milyonlarca insana karşı sorumlulukla oturulması gereken makamlar
 • Futbol camiamızda haysiyet cellatları var. Bunlarin özelliği şu bir şekilde bu koltuklardan bir tad almışlar, bu tad geçmiyor. 20 yıl geçiyor Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi olarak gidiyor devletin kapısını açıyor. 30 yıl geçiyor x kulübün as başkanıyım diyor
 • Bu haysiyet cellatları cephanelikteki silahlarını lise talebesi gencecik çocukların ellerine veriyor, diyorlar ki hadi sövün bunlara. Ben çok dayandım, dayandım. Ama sonra dedim ki bunları hadi mahkemeye verelim
 • Gördüğüm şeyi söylüyorum. Mahkemeye verdiğinizde ceza ile karşı karşıya olunduğunda uzlaştırma komisyonu var biliyorsunuz. Bu çocukların anne babalarından lütfen affeder misiniz dilekçeleri geliyor. Tabi ki affederiz bunların suçu yokki
 • Şike Davası konusunda... Bu şike meselesine bakan avukatları biraraya toplayayım dedim. Bir baktım ki avukatlar dağılmış, onlar da biraya gelmiyorlar. Hayatta biraraya gelmem diyenler var.
 • Bir avukatımız vardı, Anıl Hanım. Şikeci Zafer Önder İpek'in avukatıydı bu, kulüpte ne işi var bunu çıkarın dediler bana. Bizim başkanlığımız döneminde müzeye haciz geldi. Anıl'ı aradım böyle böyle haciz gelmiş. Başkanım valla yok öyle bir şey dedi.
 • Gelen avukatları yemeğe götürdüm. Yok öyle bir şey dedi kapadı telefonu. Bir süre sonra arada, başkanım haklıymışsınız haciz gelmiş dedi. Ha önce yemeğe götürdün birlikte yediniz, sonra da haciz mi geldi. Hadi be dedim, gidin hepiniz, bırakın ve gidin
 • Haciz için gelen adamlara müzedeki arkadaş hadi be gidin diyemiyor mu? Diyememiş. Ama kendi hastası için falanca yöneticiyi aramayı biliyor. Atın bunları dedim. Anıl'ı atamadık biz. O çocuk gitti. Anıl gidemedi. Yeri geldi sonra attım ama. Dava açtı bize
 • Benim Mehmet Yiğit Alp'im, Nevzat Aydın'ım 'Hadi Anıl güle güle' desin anında gider, anında davasını çekerdi geri...
 • 2011 şike döneminde benim başkan yardımcım Nevzat Aydın, o dönemde de yönetimdeydi. Yeni yönetime geldik, bu yönetimde en çok canı yanan Nevzat Aydın'dan şunu beklerdim, o zaman biz yandık bu yönetimde bu meseleyi ben yükleniyorum demeliydi. Bunu beklerdim.

 
Nevzat Aydın'dan Jet Yanıtlar
Muharrem Usta'nın basın toplantısındaki hedef isimlerden olan, yönetim ekibinde yer alıp daha sonra sezon içinde ayrılan Nevzat Aydın, önce Muharrem  Usta'ya ''Yalan makinesi'' diye cevap verdi. Daha sonra da Amerika'da olduğunu belirterek bir mesaj daha paylaştı.
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı

"werneke" dedi ki;

 
evet azız ama böyle hemşehrilerimiz de var Allaha şükür
gözlerinin içine baka baka doğruları söyleyebilen
koca köyde 2 hane ya :D
düşünün işte Alaattin Bey ve onun gibi düşünenlerin Trabzon da durumunu

werneke
 
Hala sike-FETO denen topiklerde gezmeye devam ediyorsun. Alaatin Bey'in konusmasinda sike ile muceadele etmedi denen Sadri'nin ve diger yoneticilerin avukatlar uzerinden FETOculere verdigi himmetleri ve rusvetleri soylemis mi acaba. dogrulari soyluyor ya Alaatin Bey.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Trabzon camiasında savaş hiçbir zaman bitmediki başlasın.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Koskoca Trabzonspor'un Kongresi, kullanılan oy sayısı 1.690.
3 aday var, başkan olamayanlardan biri 211, diğeri 19 oy alıyor.
Yani öylesine açıklanmış adaylıklar belli ki.
Medyada, sağda solda doğru dürüst haberi bile yok kongrenin bir-iki satır haricinde.
 
Ahmet Ağaoğlu, Ali Koç, Fikret Orman, Mehmet Sepil vs gibi başkanlar bence Türk Futboluna iyi gelecek başkanlar. Hem diyalog açısından, hem vizyon açısından, hem yönetim açısından. Artık bu tip çağdaş isimlerin yönetimlerde söz alması gerekiyor.
 
Ve ayrıca, bunu çok samimi söylüyorum, ben artık Trabzosnpor'un iyi olmasını istiyorum,
Kayseri-Akhisar-Sivas ile 5.'lik yarışı yapmasını değil de,
İlk 4 için iddialı olmasını istiyorum, Trabzon'a yakışan budur.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"Aslantepe" dedi ki;

Alaattin Hatayoğlu: “Siyasetten nemalanacağım diye, milletvekili olacağım diye, kulüp başkanlığına devam edeceğim diye Trabzonspor’un kupasını verdirmeyene el pençe durdunuz, biat ettiniz.”
 
Alaattin Hatayoğlu: "Kupanın UEFA/FIFA ile ilgisi yok. Kupa Recep Tayyip Erdoğan'dadır. Siyasi ikbal pesinden koşmayı TS menfaatlerinin üzerinde tutan hiç bir başkan S.Şener, IHO, Usta RTE'ye neden bizim kupamızı vermiyorsun demedi. Bu mudur bu ülkenin ahlakı, adaleti?

iyi güzel söylüyorda Trabzon taraftarlarıda aynı tutumu gösterdiler. yani kısaca camia olarak bu davanın peşinden hiç koşmadılar hiç. tek yaptıkları fb'yle oynadıklarında sahaya taş atmak oldu.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"Aslantepe" dedi ki;

"Herdif" dedi ki;

 
Dostum bu ülkede RTE den korkmayan iki adam var biri Demirtaş diğeri Kılıçtaroğlu
 
İkisinin de akibiyeti ortada biri Cezaevinde diğeri pamuk ipliğine bağlı.
 
O yüzden kimse RTE’den bişe isteyemez , emri vaki yapamaz poposu yemez.

doğru olabilir ama bu adam korkmadan çok net konuşmuş.
 
http://www.youtube.com/watch?v=3XFRGK2kfFI
 
Alaattin Hatayoğlu "sadri şener, ibrahim hacıosman oğlu ve muharrem usta asla ve asla şike ile ilgili mücadele etmediler, tribünlere oynadılar taraftarın gazını aldılar."

evet azız ama böyle hemşehrilerimiz de var Allaha şükür
gözlerinin içine baka baka doğruları söyleyebilen
koca köyde 2 hane ya :D
düşünün işte Alaattin Bey ve onun gibi düşünenlerin Trabzon da durumunu
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"Herdif" dedi ki;

 
Dostum bu ülkede RTE den korkmayan iki adam var biri Demirtaş diğeri Kılıçtaroğlu
 
İkisinin de akibiyeti ortada biri Cezaevinde diğeri pamuk ipliğine bağlı.
 
O yüzden kimse RTE’den bişe isteyemez , emri vaki yapamaz poposu yemez.

doğru olabilir ama bu adam korkmadan çok net konuşmuş.
 
http://www.youtube.com/watch?v=3XFRGK2kfFI
 
Alaattin Hatayoğlu "sadri şener, ibrahim hacıosman oğlu ve muharrem usta asla ve asla şike ile ilgili mücadele etmediler, tribünlere oynadılar taraftarın gazını aldılar."
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"Aslantepe" dedi ki;

Alaattin Hatayoğlu: “Siyasetten nemalanacağım diye, milletvekili olacağım diye, kulüp başkanlığına devam edeceğim diye Trabzonspor’un kupasını verdirmeyene el pençe durdunuz, biat ettiniz.”
 
Alaattin Hatayoğlu: "Kupanın UEFA/FIFA ile ilgisi yok. Kupa Recep Tayyip Erdoğan'dadır. Siyasi ikbal pesinden koşmayı TS menfaatlerinin üzerinde tutan hiç bir başkan S.Şener, IHO, Usta RTE'ye neden bizim kupamızı vermiyorsun demedi. Bu mudur bu ülkenin ahlakı, adaleti?

Dostum bu ülkede RTE den korkmayan iki adam var biri Demirtaş diğeri Kılıçtaroğlu
 
İkisinin de akibiyeti ortada biri Cezaevinde diğeri pamuk ipliğine bağlı.
 
O yüzden kimse RTE’den bişe isteyemez , emri vaki yapamaz poposu yemez.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Alaattin Hatayoğlu: “Siyasetten nemalanacağım diye, milletvekili olacağım diye, kulüp başkanlığına devam edeceğim diye Trabzonspor’un kupasını verdirmeyene el pençe durdunuz, biat ettiniz.”
 
Alaattin Hatayoğlu: "Kupanın UEFA/FIFA ile ilgisi yok. Kupa Recep Tayyip Erdoğan'dadır. Siyasi ikbal pesinden koşmayı TS menfaatlerinin üzerinde tutan hiç bir başkan S.Şener, IHO, Usta RTE'ye neden bizim kupamızı vermiyorsun demedi. Bu mudur bu ülkenin ahlakı, adaleti?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"Çağdaş" dedi ki;

RTE Trabzonspor'un başına Ethem Sancak'ın geçmesini istiyor aday olursa şaşırmayın.

Bunun bir kaynagi var mi?
 
Sahsen Ahmet Agaoglu yillardan beri Trabzonspor'a baskan olarak istedigim kisi. Kurum yönetme kabiliyeti (Golf Federasyonu, kendi sirketleri) ve futbol bilgisi olan birisi. Bunun disinda konusmasi düzgün, akli basinda birisi gibi gelmistir her zaman bana.
 
Umarim kazanir
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Şu Muharrem Uslu’yu Kılıçtaroğlu na benzeten bir benmiyim mk :)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
Ekran kartı pazarının dev ismi Nvidia‘nın ve pazarın şimdilik en güçlü ekran kartı...