#
#
BİSİKLET
57’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunun (Tour of Türkiye) 2’nci gününde koşulan 158.4 kilometrelik Selçuk-Alaçatı etabını Bike Exchange takımından Alexander Kaden Groves 4 saat 02 dakika 10 saniye ile kazandı. Finişe toplu gelen Peloton’un arasından sıyrılan Avustralya’lı bisikletçi muhteşem bir sprintle çizgiyi birinci geçti.
12/04/2022 - 12:14
2. etaba 165 bisikletçi start aldı. Selçuk-Alaçatı etabı için pedal çevirmeye başladı.
 
İlk Kaçış Grubu
 
Selçuk çıkışı toplu halde geçildikten sonra aralarında Caja Rural takımından Golzarri Barrenetxea, Euiskaltel-Euskadi takımından Goiogana Goikoetxea, Bike-Aid takımından Julian Lino, Eurgos-BH takımından Angel Fuentes Paniego, Wildlife Generation takımından Noait Granigan, Sakarya –BB takımından Railenau Cristian, Spor-Toto takımından Aleksander Prevar ve Global & Cyling takımından Nicolas Sessler ilk kaçış grubunu oluşturup pelotonla (Ana Grup) arasını 1 dakika 30 saniye kadar açtı.
 
Turkuaz Mayo Kimde Kalacak?
 
Elbette 165 sporcunun gözü bir önceki etapta birinci gelerek genel ferdi klasmanda birinciliğe yükselen Lotto Soudal’ın Avustralyalı sporcusu Alexander Caleb Ewan’da idi. Takım arkadaşları startla birlikte Caleb’i hemen koruma altınaaldılar.
 
Yeşil Mayo Sprint Kapısını Barrenetxea Geçti
 
Etabın 37.2 kilometresinde ilk sprint kapısı geçildi. Mosso’nun sponsorluğundaki yeşil mayo mücadelesini etkileyecek sprint kapısını Caja Rural takımından Golzarri Barrenetxea ilk geçen sporcu oldu. İkinciliği Global & Cycling takımından Nicolas Sessler, üçüncülüğü Sakarya –BB takımından Railenau Cristian elde etti.
 
Sürat 35km / saat
 
Etabın 75’inci kilometresi geride kalırken kaçış grubu ile olan zaman farkı 2 dakika olarak yenilendi. Öndeki sekizlinin saatteki sürati ile pelotonun sürati hemen hemen aynı idi. Yani saatte 35 kilometreye varan bir hız yapıyorlardı.
 
Bitime 62km Kala Fark Erimeye Başladı
 
Finişe 62 kilometre kala kaçış grubu ilerde çok daha fazla etkileneceği rüzgâr başla"ngıcı ile karşı karşıya kalınca fark erimeye başladı ve ilk kez kaçış grubu ile pelotonun zaman farkı 1 dakikanın altına indi.  Yeni zaman farkı 50 saniye olarak verildi.
 
Beyaz Mayo Prim Kapısını ilk Geçen Noah Granigan oldu
 
Etabın 91.1 kilometresi geçilirken, yarışın Türkiye Güzellikleri adı altındaki Beyaz mayonun sponsoru olan Shimano sponsorluğundaki prim kapısı geçildi. Çizgiyi ilk geçen sporcu Wildlife Generation takımından Noah Granigan oldu. İkinciliği Euiskaltel-Euskadi takımından Goiogana Goikoetxea, üçüncülüğü Sakarya-BB takımından Ralleanu Cristian elde etti.
 
Finişe 56km kala bir kaza yaşandı: Vatandaş x Peloton Mücadelesi
 
Güzelbahçe civarındaki sahil geçişinde peloton, yol kenarında yürüyen ve uyarıları duyamayan bir engelli vatandaşla çarpışma yaşadı. Kazadan önce vatandaşı yoldan çekmeye çalışan bir başka kişi kazanın daha da büyümesine neden oldu. Bu çarpışma esnasında 8 bisikletçi yuvarlandı. Team Arkea Samsic’den Nacer Bouhanni bu kazadan sonra yarışı bıraktı. Bisikletçiye ilk müdahelesi hastanede yapıldıktan sonra uçmasında bir sıkıntı olmadığı açıklanan Bouhanni, ülkesine döndü.
 
Yarışta Lotto Soudal Dominasyonu
 
158.1 kilometrelik yarışı baştan sona Lotto Soudal takımı forse etti ve lider olarak etabın bitmesinde büyük rol oynadı. Kaçış grubunda bulunan Fransız Julian Lino, Fransa Turu’nda 10 gün boyunca sarı mayoyu taşıyan Pascal Lino’nun oğlu. Kendisi grupta başı çekerken çok kuvvetli gözüktü. Pist bisikletinde olimpiyat şampiyonluğu bulunan Matthew Walls ana grubun arka kısmında kendi kendine düştü.
 
Bouhanni ve Penalver Bıraktı
 
Arkea Samsic takımından Nacer Bouhanni ve Burgos takımında Manuel Penalver yarışı bıraktılar. Buhanni, Güzelbahçe bölgesindeki kazadan sonra yarışı bırakma kararı aldı.
 
 Son TIrmanışl Kapısından Granigan Geçti
 
Türk Hava Yolları’nın sponsorluğunda Kırmızı mayo mücadelesini etkileyecek son prim kapısını Wildlife Generation takımından Noah Granigan geçti. İkinciliği Caja Rural takımından Golzarri Barrenetxe, üçüncülüğü Sakarya takımından Raileanu Cristian elde etti.
 
 "
57’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun üçüncü gün yarışına yarın 121.8 kilometrelik Çeşme-İzmir etabı ile devam edilecek.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Sosyal medyanın en önemli platformlarından Instagram, farklı özellikleri kullanıma sunmaya devam ediyor....