#
#
53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda ilk etabın ardından ikinci etapta da kazanan değişmedi.
12/10/2017 - 11:49
Bu yıl genel klasmanı sadece dördüncü etabın etkileyebileceği turda ikinci günde ikinci sprint etabı geride kalırken zafere uzanan isim yine değişmedi.
 
Bu turda sprint etaplarını tek başına domine etmesini beklediğimiz Sam Bennett, Kumluca’dan başlayan 206 km’lik etabın sonunda Fethiye’de çizgiyi ilk geçen isim oldu. Bennett, bu sonucun ardından hem turkuaz hem de yeşil mayosunu korumayı başardı. Yani genel klasman ve sprint klasmanında lider Sam Bennett.
 
Sam Bennett aynı anda iki mayo giyemeyeceği için Fethiye-Marmaris etabında yeşil mayoyu, sprint klasmanının ikincisi Edward Theuns giyecek ki Theuns da Bennett’ın ardından sprintler için en büyük ikinci favoriydi.
 
 
İlk etapta kazaya karışan, sırtında ve kalçasında ciddi yaralanmalar olan Ahmet Örken ise bu defa sprint mücadelesi içinde yer almayı başardı ve sekizinci sırayı aldı.
 
Dağların kralı klasmanını ifade eden kırmızı mayo ise el değiştirerek Enrico Barbin’in takım arkadaşı Mirco Maestri’ye geçti. Maestri, günün iki yokuş kapısını da ilk sırada geçerek 5 ve 3 puan aldı. Toplam 8 puanla zirvede olan Maestri’nin en yakın takipçisi 4 puanlı Enrico Barbin.
 
Türkiye Güzellikleri sprint kapılarında alınan puanlarla oluşturulan beyaz mayo klasmanında ise ilk gün 5 puanı alan sporcumuz Onur Balkan, ikinci etapta da Demre’deki kapıyı en önde geçip puanını 10’a yükseltip mayosunu korudu. Fethiye-Marmaris etabında Gökova’daki Türkiye Güzellikleri sprint priminde puan alamasa bile Onur Balkan’ın beyaz mayodaki yeri en az bir gün daha garanti olacak çünkü 10 puanlı Onur’un en yakın rakibi 3 puana sahip. Marmaris’teki podyumda mayo giymesi garanti olan tek isim olan Onur Balkan, alacağı 5 veya 3 puanla liderliğini büyük oranda garantiye almak için Fethiye-Marmaris etabında da bu kapıya saldırabilir.
 
3. etap olan Fethiye-Marmaris, Ahmet Örken’in hedef etaplarından biri olarak ayrı bir öneme sahip. Marmaris girişindeki yokuşu gözüne kestiren ve Bennett, Theuns gibi isimlere karşı daha iyi yokuş alabilen Ahmet Örken, benzer özellikteki Diego Ulissi ile beraber atak yaparak sürpriz bir etap galibiyetine oynamak isteyecek. 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Trabzon’un Yomra ilçesinde akla gelmeyecek malzemelerle kendi motosikletini tasarlayan 14 yaşındaki Ramazan...