#
#
Tour of Antalya’da büyük bir ihtimalle genel klasmanın şampiyonunu belirleyecek etapta Termessos zirvesinde kazanan Leopard’dan Szymon Rekita oldu.
23/02/2019 - 20:23
Tour of Antalya’da 3. etap, iki antik kent arasında tarihi bir yolculuğa sahne oldu. Perge’den başlayıp Termessos’ta biten turun kraliçe etabı, büyük olasılıkla kazanan sporcuyu belirledi.
 
 
Perge’deki muhteşem antik şehrin önünde başlayan yarışta 153 sporcu start alırken henüz ilk kilometrelerdeki kazada beş sporcu sorun yaşadı. 11.8 km geçilirken dağların kralı klasmanında günün ilk tırmanış kapısında Team Wiggins Le Col’den James Fouche ilk sırayı alarak dağların kralı klasmanında mayosunu korumak için önemli bir adım attı ancak etap sonunda daha yüksek tırmanış primi verildiği için gün sonunda mayo Rekita’nın oldu.
 
 
38.9 km noktasında bu defa ara sprint kapısı geçildi ve günün tek sprint priminde öndeki 23 bisikletçi arasında çizgiyi ilk sıraya geçip maksimum puanı alan isim Floris Gerts(Tarteletto-Isorex) oldu.
 
 
Etabın kalanında heyecan Termessos zirvesinde yaşandı ve 876 metre irtifa kazanılan yokuşta zafer Lepoard Pro Cycling’den Szymon Rekita’nın oldu. Rekita, etabın 87. km’sinde yaptığı atakla galibiyete uzanırken ikinci sırayı Kometa’dan Juan Pedro Lopez, üçüncü sırayı da Israel Cycling Academy’den Ruben Plaza aldı.
 
 
Gün sonunda klasmanlarda yine değişiklikler yaşandı; magenta ve turuncu mayo el değiştirdi:
 
Genel klasman - magenta mayo: Szymon Rekita(Leopard Pro Cycling)
Dağların kralı - turuncu mayo: Szymon Rekita
Sprint klasmanı - sarı mayo: Bas Van Der Kooij(Monkey Town-A Block)
Antik kentler - yeşil mayo: James Fouche(Team Wiggins Le Col)
 
Tour of Antalya, 24 Şubat Pazar günü 157 km’lik Side-Antalya etabıyla sona erecek ve turun şampiyonu belirlenecek. Rekita’yı geriden takip eden isimler ara kapılarda ve etap sonuna zaman bonusu almaya çalışıp kendisini geçebilmek için kıyasıya bir mücadele verecekler. Rekita, 9 saniyelik avantajını koruması durumunda Tour of Antalya tarihinin ikinci şampiyonu olacak. 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Başlangıç fiyatı 600 bin TL’ye merdiven dayayan 2021 Volkswagen Passat, döviz kuru dalgalanmasından...