#
#
Tour Of Antalya'da klasman mayolarını ve genel klasmanı belirleyecek olan 146.2 km'lik son etap, açılışı da yapan İtalyan sprinter Moschetti'nin zaferiyle sona erdi.
25/02/2018 - 18:56
3. etabında genel klasmanın netleştiği ve hemen hemen magenta mayo mücadelesine son şeklin verildiği etabın ardından Side'den başlayıp Lara'da sona erecek olan 4. etap, sprinterler için yeni bir şansı. İlk etabın ardından bu etapta da sprinterler son ana kadar yüksek tempo ile yarıştılar ve kazanan da ilk etapta olduğu gibi Basso-Contador ortaklığının takımı Polartec-Kometa'nın İtalyan sprinteri Matteo Moschetti oldu. 
 
 
146.2 km'lik son etap yolculuğu Side'de başlarken güneşli ve sıcak bir havada yola çıkan sporcular, henüz daha ilk kilometrelerde ataklara başladılar. İlk başarılı atak Bike Aid'den Nikodemus Holler ile gelse de bu da uzun süreli olmadı. Manavgat Köprüsü'nden sonraki düz bölümde tempo zirveye çıkarken grubun hızı saatte 60 km'ye kadar ulaşırken etabın ortalama hızı da saatte 45 km civarına kadar yükselip tüm beklentileri aştı. Yavrudoğan ve Gündoğdu geçildikten sonra yedi kişilik bir grup sekiz saniye kadar farkla öne çıktılar ki bu kaçış da kısa süre sonra son bulmak zorunda kaldı. 
 
 
Günün ilk prim kapısında 66.6 km'deki sprint kapısını ilk sırada geçen isim Tirol Cycling'den Wildauer oldu. Etabın yarıdan çoğu geride kaldıktan sonra ilk ciddi kaçış grubu oluştu. 6 kişilik grup 20, 32, 60 saniye derken 1 dakika 40 saniyeye kadar farkı yükseltti. Bu grupta Leopard'dan Pons, Tirol'den Schinnagel, Akros'tan Paroz, Danimarka'dan Madsen, Eri-Tel'den Habtom ve Apple'dan Chsherbinin yer alıyorlardı. Ana grupta ise Bike Aid'den Adne Van Engelen rahatsızlanarak hastaneye kaldırılırken etapta bunun dışında herhangi önemli bir sorun yaşanmadı. 
 
Etabın 108.7'inci km'sindeki 4. kategori yokuştan oluşan tırmanış primini isi Tirol Cycling'den Johannes Schinnagel en önde geçse de bu kategoride lider değişmedi de dağların kralı/en iyi tırmanışçı klasmanını lider bitiren isim Daniel Lehner oldu. 
 
Prim kapısından sonra ana grup 1 dakikanın üzerindeki farkı hızla indirmeye başladı ve kaçışa 30 saniyeye kadar yakınlaştı. Sonrasındaki yenilenebilir enerji prim kapısında ise zafer yine 121.1 km'deki kapıyı ilk sırada geçen Schinnagel'in oldu. 
 
 
Hemen ardından ise eşine benzerine rastlanmamış bir görüntü, izleyenleri büyüledi. Havalimanında tur sponsorlarından Corendon'un uçağının pistten geçişi sırasında ana grup da alt geçitten geçerek harika bir görüntü oluşturdu. Basının ve izleyenlerin beğenisini kazanan bu geçişin ardından toplu halde finişe doğru ilerlendi. Yüksek tempolu etabın sonunda da zafer Polartec-Kometa takımının gençlerde İtalya şampiyonluğu bulunan ismi Matteo Moschetti'nin oldu.
 
 
Ana grupla birlikte finişe gelen genel klasman lideri Artem Ovechkin, zaman kaybetmeyerek genel klasman şampiyonluğunu elde etti ve ödül töreninde kürsünün en üst basamağında yer aldı. 
 
 
Mayoları kazanan sporcular şu şekilde:
 
Magenta - genel klasman: Artem Ovechkin, Marathon-Tula Cycling
Sarı - sprint: Matteo Moschetti, Polartec-Kometa
Turuncu - dağların kralı/en iyi tırmanış: Daniel Lehner, Felbermayr-Simplon Wels
Yeşil - yenilenebilir enerji ve U23: Awet Habtom, Polartec-Kometa
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Kısa bir süre önce ortaya çıkan bir haberde AppGallery içindeki 190 oyunda Trojan çıktığı...