#
#
Tour Of Antalya'da 32 km'lik kısa ama genel klasmanı baştan aşağı değiştiren beklenen etap geldi. Rüzgar gibi geçen etap, yokuşun zorluğu ve manzarası ile tam not aldı.
24/02/2018 - 16:16
Tour Of Antalya parkuru açıklandığında 14 km'lik bir bireysel zamana karşı olması planlanan ama daha sonrasında 32 km'lik bir etaba dönüştürülen ve 1200 metre irtifadaki Feslikan Yaylası'nda sona eren etap, özellikle yokuşun sertliği, manzarası ve finiş noktasındaki temiz havası ile katılımcıları da sporcuları da büyüledi. 
 
 
Etapta 14 km'lik tırmanışa dek düz bir profilde ilerleyen Feslikan etabında 131 sporcu start aldı. Ahmet Örken'in Albrechten ve Vasyliev ile beraber başladıkları kaçış, ilk 12 km'nin ardından 50 saniyelik farka ulaşsa da Ahmet gibi bir sprinter için bu denli ciddi bir yokuşu, saf yokuşçularla aynı hızda alabilmek pek mümkün değildi. Haliyle ana grup işini şansa bırakmak istemedi ve kaçış grubu tırmanışın başında yakalandı ve ana grup yeniden tek parça halinde geldi.
 
 
Sonrasında ise gruptan üst üste ataklar geldi ve en güçlü atağı yapan, daha önce planlandığı gibi zamana karşı temposunda yokuşu çıkmaya başlayan Ovechkin, 24 saniyelik ilk farkı oluşturmayı başardı. En önde giden Ovechkin, yokuşun ortasındaki 2. kategori tırmanış kapısından da ilk geçen isim olup maksimum puanı alırken bir sonraki puan da tırmanış kapısındaki primlerle belirlenen en iyi tırmanışçı klasmanının lideri olan Lehner'e gitti. 
 
 
Ovechkin'in farkı koruyup zaman zaman da açtığı etapta finişe dek büyük değişiklikler yaşanmayınca Rus sporcu, takımı Marathon-Tula'ya harika bir etap galibiyeti kazandırdı. Kendi adını da ileride ikonik olmaya aday Feslikan yokuşunu ilk kazanan isim olarak tarihe kazıdı. Ovechkin, bu zaferle beklendiği gibi genel klasman liderinin giydiği magenta mayoyu da sırtına geçirdi.
 
 
Ovechkin'in ardından Polartec-Kometa'dan Habtom ikinci sırayı alırken Willier Triestina'nın yıldızlarından Zardini, Habtom ile son metrelerde girdiği ikili sprinti kaybedip üçüncülükle yetindi. 
 
Yarın, yarışın 4. ve son etabında, Side'de başlayan yolculuk Lara'da, turun ana sponsoru Akra Barut'un hemen önündeki caddede son bulacak. Sprint mücadelesi ile son bulması beklenen etapta, genel klasmanın zirvesinde bir değişiklik olmaması ve etabın Marathon-Tula'dan Ovechkin'e gitmesi bekleniyor.
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
TP-Link, ince tasarıma sahip ve rahat taşınan iki yeni powerbank modelini satışa sunuyor. Ürünlerden...