#
#
Tour Of Antalya'da, 1. kategori yokuş üzerine uzun inişle devam edecek olan 2. etabın heyecanı sürüyor...
23/02/2018 - 13:09
158 km'lik 1. etabını Polartec-Kometa'dan Matteo Moschetti'nin kazandığı Tour Of Antalya'da 2. etap heyecanı Kemer'de devam etti. Dünün lider mayolarının en önde verdiği pozların ardından ilk etapla aynı yerde başlayan ve biten etabın Kemer yolculuğu başladı. Ana grup Kemer'e uğrayıp 1. kategori yokuşu çıktıktan sonra startla aynı noktada yer alan Konyaaltı Caddesi finiş noktasına doğru yolculuğuna devam etti. 
 
Etaptan notlar: 
 
İlk kilometrelerde yenilenebilir enerji primi ve ara sprint bulunduğu için ana grup büyük kaçış gruplarına izin vermedi ancak kapılara yaklaştıkça ataklar küçük farkla olsa da sonuç verdiler ve 23.4 km'deki yenilenebilir enerji prim kapısına gelindiği zaman ilk üç sırayı kaçış ekibi aldı. Monkey Town'dan 135 sırt numaralı Ivar Slik, ilk sırada geçtiği kapıda üç puanın sahibi olurken onu Georg Zimmermann ve Ylber Sefa takip ettiler. 
 
 
Hemen ardından 12.2 km sonrası, etaptaki 35.6 km'deki ara sprint kapısında yine atağını yapan Ivar Slik ilk sırada geçip 3 puanın ve bonusun sahibi oldu. Onu yine yenilenebilir enerji priminde olduğu gibi Georg Zimmermann takip ederken, ara sprintin 3. sırasında geçen ve son puanı alan isim Markus Wildauer oldu. 
 
 
Ana grup bu noktadan sonra 1. kategori yokuşa doğru yolculuğuna devam etti. Kaçış grubu, 2 dakika 43 saniyelik farkla etaptaki tek yokuş kapısına ulaşmak için 1. kategori tırmanışa başladı. 55. km'de ana grup tempo yaparak kaçışla olan farkı kapatmaya başlarken 60. km'de 20 kişilik bir grup oluştu. 66. km'den hemen sonra, 66.3 km'deki 1. derece yokuşa doğru iki kişi önde tempo yaptı. Yokuş kapısına doğru bu iki isimden öne çıkan ve arkadan gelenlere yakalanmayarak ilk sırada geçip en iyi tırmanışçı klasmanında maksimum puanı(5) kazanan isim Polartec-Kometa'nın 20 yaşındaki Eritreli sporcusu Awet Habtom oldu. İlerleyen bölümde inişle birlikte Torku Şekerspor'dan Cristian Raileanu öne çıkarken onu beşli bir grup geriden takip etti. Raileanu, son 20 km'ye 25 saniye avantajla önde girdi. 
 
Raileanu, son 10 km'ye doğru yakalandıktan sonra önde altılı bir grup oluştu, bu grubu 1 dakika 5 saniye geriden 15 sporcudan oluşan bir grup takip etti. Bu grubun arkasında ise ana grup da dahil üç farklı grup oluşmuştu. Ağırlıklı olarak sprinterlerden oluşan groupetto, yarışı en geride götüren ekip oldu.
 
 
Finişe gelindiğinde öndeki grup arasında bir sprint atıldı ve Monkey Town Continental Team'den Wim Kleiman etabı kazanmayı başardı. Wim Kleiman, bu sonuçla birlikte genel klasmanda ilk sıraya yükselerek magenta mayonun sahibi oldu. Yeşil mayoda da Johannes Schinnagel ilk sırada yer alarak mayoyu ikinci etap sonunda giymeye hak kazanırken, sprint klasmanını ifade eden sarı mayoda Georg Zimmermann ilk sıraya yükselerek üçüncü etapta mayoyu giyme hakkı elde etti. Son olarak tırmanış klasmanında da Daniel Lehner mayosunu korumayı başardı ve üst üste ikinci günü de dağların kralı klasmanının zirvesinde, yani en iyi tırmanışçı olarak tamamladı.
 
 
Turun 3. etabında sporcular 32 km'lik çok kısa parkurda 2. ve 1. kategori tırmanış kapılarının olduğu bir parkurda yarışacaklar. Bu etabın sonunda Tour Of Antalya'nın genel klasmanında ciddi değişiklikler olacak ve etap sonunda magenta mayoyu ele geçiren isim büyük ihtimalle tarihteki ilk Tour Of Antalya'nın genel klasman şampiyonu olacak. Turun karar etabında da ilk iki gün olduğu gibi start-finiş alanından ve yarış içinden canlı bilgilendirme ile sizlerle olacağız. 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
HMD Global tarafından hazırlanan önemli modellerden Nokia 8 sahiplerini sevindirecek bir haberimiz var. Model için...