#
#
Haziran başına kadar tüm yarışların ertelendiği profesyonel bisiklette 27 Haziran'da başlayacak olan Tour de France'ın ertelenmesi de kesinleşmek üzere.
14/04/2020 - 22:57
İspanya'nın önemli gazetelerinden Marca, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un temmuz ortasına kadar halka açık büyük etkinliklerin düzenlenemeyeceğini belirtmesi üzerine Tour de France ve diğer Grand Tour'lar için de yeni tarih arayışına girildiğini yazdı. 
 
 
Coronavirus salgını nedeniyle Giro d'Italia ileri bir tarihe ertelenirken Tour de France ve La Vuelta a Espana için henüz bir karar alınmamıştı ancak Macron'un açıklaması, Tour'un geleceğini de şimdilik belirsiz hale getirdi. Tour'un haziran sonu başlayamayacak olması nedeniyle 27 Haziran-19 Temmuz olan tarihlerin 1-23 Ağustos'a çekilmesi gündemde. 
 
Karantinanın 11 Mayıs'a uzatıldığı Fransa'da 14 Nisan itibarıyla ölüm sayısı 15 bini geçerken toplam vaka sayısı da 145 bin sınırına dayandı. Takımlara %70'lik sponsor görünürlüğü ve gelir sağlayan Tour de France'ın iptali şu an için en son ihtimal olarak görülüyor. 
 
Tour de France'ın ertelenmesi durumunda ağustos sonu başlayacak Vuelta'nın da ertelenmesi ve eylüle çekilmesi gündeme gelecek. Her iki yarışın organizatörünün de ASO olması iki yarışın tarihlerinin belirlenme sürecini kolaylaştırırken Giro'nun bu yıla özel olarak sezonun son Grand Tour yarışı olması daha önce kesinleşmişti. 
 
Takvimin ilk planlanan şekilde kalması halinde üç yarışın da üçer haftadan düzenlenmesi mümkün olacak. Yeni bir sarkma yaşanması durumunda Tour'un üç, Vuelta ve Giro'nun da ikişer haftadan düzenlenmesi de kulislerde konşulsa da Giro d'Italia'nın direktörü Mauro Vegni, Marca'ya ''Tour-Vuelta-Giro'nun 3-2-2 veya 3-3-2 hafta olarak düzenlenme ihtimali yok, hepsi üç hafta olacak.'' açıklamasını yaptı.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Samsung, gelişmiş Samsung Galaxy Tab S8 tablet serisinin ana modeli için tasarım ortaya çıkmış...