#
#
Belçika teknik direktörü Roberto Martinez'in yardımcılığını yapan Fransız efsane Thierry Henry için Roberto Martinez, Kevin de Bruyne, Didier Deschamps, Olivier Giroud ve Hugo Lloris yorumlarda bulundular.
09/07/2018 - 23:29
Roberto Martinez, Fransız yardımcısı Thierry Henry'nin takımının Dünya Kupası yolculuğunda eksik kalan noktayı tamamlayan parça olduğunu söyledi.
 
Fransa'nın tarihteki en golcü oyuncusu ve Lilian Thuram'dan sonra en fazla forma giyen efsane golcüsü Henry, Martinez'e Fransa'yı devirmesinde yardımcı olmaya çalışıyor. 40 yaşındaki Henry bundan 20 sene önce Dünya Kupası'nı alan takımın kadrosunda yer alıyordu.
 
İspanyol teknik adam Martinez "Bizim sahip olmadığımız bir şeyi getirdi. Teknik ekibimle birlikte 12 yıldır çalışıyoruz bu yüzden metodlarımız açık ve net. Bizde olmayan şey ise uluslararası tecrübeydi, Dünya Kupası nasıl kazanılır bilgisi, futbolcuların dünyanın gözü önünde nasıl oynayabileceği bilgisi ve bu anlarda nasıl hissettiğiniz. Thierry Henry bize bunları kattı." dedi.
 
Takımın önemli ismi Kevin de Bruyne de Thierry Henry için "Belki de maçtan önce La Marseillaise'i (Fransa Marşı) söyler, bunu yadırgamam. Yarın onun için biraz zor olabilir ama o artık Belçika için çalışıyor, bizim kazanmamızı istiyor. Futbol böyledir." dedi.
 
Rakip taraftan da Henry'nin içinde bulunduğu durumla ilgili yorum geldi. Fransa teknik direktörü Didier Deschamps "O daha çok gençken ve ben kariyerimin sonundayken onunla takım arkadaşı olmuştuk. Elbette şu anki durumu biraz zor, onun için gerçekten kolay olmayacak. Bazen yabancı bir kulüpte oynarken geri gelip Fransız takımına karşı oynamak zorunda kalırsınız. Düşman takımın parçası olursunuz fakat bu kez işin boyutu daha büyük çünkü kulübede olacak ve ülkesiyle karşılaşacak." diyen Deschamps sözlerini:
 
"Ancak o bunu biliyordu. Martinez'in teknik ekibine katıldığı andan beri bunun olabileceğini biliyordu. Kişisel açıdan yarın onu görecek olmak benim için büyük bir zevk." diyerek noktaladı.
 
 
Fransa'nın golcüsü Olivier Giroud "Yarın Henry'e yanlış tarafı seçtiğini göstermekten büyük gurur duyarım" diye espri yaptıktan sonra "Bu doğru, onu bize karşı mücadele ederken görmek garip olacak. Onun için de özel bir maç olacak. Kişisel olarak benim tek düşündüğüm kazanmak. Fransa ve Belçika arasında büyük bir rekabet var, bir nevi derbi. Premier Lig'de oynayan 9 oyuncuları var bu yüzden biraz İngiliz aksanı da duyacağız. Yeteneklerini biliyoruz. Hugo Lloris, N'Golo Kante, Paul Pogba ve benim için özel bir maç olacağı kesin" şeklinde açıklamalar yaptı.
 
Fransa kaptanı ve kalecisi Hugo Lloris de Henry için "Efsane bir oyuncu ve Fransız futbolunun büyük bir centilmeni. Onu Belçika takımıyla görmek biraz alışılmadık bir durum ama bu onun kariyeri ve geleceği için kendini eğitiyor. Bence yarın kalbi ikiye bölünmüş olacak çünkü ne olursa olsun o bir Fransız." dedi.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
2019 yılı 5G teknolojisiyle ilgili önemli bir yıla olacağa benziyor. Teknolojinin en büyük mobil...