#
#
Fransız futbolcu Theirry Henry, geçen günlerde Minnesota'dan bir polis tarafından katledilen ABD vatandaşı George Floyd'a yönelik bir metin paylaştı.
04/06/2020 - 05:44
Henry, olayın üzerinden bir zaman geçtikten sonra düşüncelerini söylemek istediği için beklediğini belirtti. 
 
‘Floyd’un tirajik ölümü hakkında duygularımı doğru şekilde tanımlamak için birkaç gündür düşüncelerimi topluyorum. Hemen sonrasında duygu, nefret hisleriyle yazmak çok kolay olurdu. Bu duygular hala mevcut olmasına rağmen deneyeceğim. Neden hala 2020’de bunlar oluyor? Neden bazı ırkçılar, takımları için oynayan etkin azınlıkları alkışlıyorlar da sokakta onları taciz etmek durumunda oluyorlar? Bunu toplumdan silmek için kullandığımız yöntemler neden işe yaramıyor?
 
Çok uzun zamandır bu sorunlar devam ediyor ve biz modern toplumda bu durumun hoş görülmesi için çok ileri gittik.
 
Şiddet, mülkün yağmalanması veya tahrip edilmesini savunmuyorum çünkü bu herhangi bir sorunu çözmeyecek ve ırksal olarak yine birçok kişi bu davranışın kurbanı. Bu insanlar tüm hayatlarını ailelerini geçindirmek için geçirmiş ve emeğinin meyvelerini almak isterken yaşadıkları sorunlara karşı yapılan protestolarda kaybetmişlerdir. Cevap bu değil.
 
Acilen bir değişime ihtiyacımızvar. Değişiliği TALEP ediyoruz. Bu değişimi HAKEDİYORUZ. Harekete geç, hemen. YETER ARTIK!
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Intel Arc A770 ve Arc A750 isimli harici ekran kartı modelleri için ilk incelemeler çıktı. Kartlar genel...