#
#
23/09/2009 - 00:00
 
TFF-ÜLKER Futbol Köyleri; Türkiye’nin dört bir yanından gelen yetenekli çocukları sportif ve sosyal amaçlar çerçevesinde futbol platformunda birleştirerek sosyal, kültürel ve kişisel gelişimlerine önemli katkılar sağlamayı hedefleyen bir projedir. Bu yıl 7. kez düzenlenecek Futbol Köyleri 19-28 Ağustos tarihinde yeni öğrencilerini ağırlayacak.
 
TFF-ÜLKER Futbol Köyü’nde çocuklar, uzmanlar eşliğinde düzenlenen eğitim programıyla sadece futbol yeteneklerini geliştirmekle kalmayıp futbolun özünde var olan kardeşlik, centilmenlik, paylaşma ve dayanışma ruhunu da keşfediyor.
 
6 yıldır 33 yerde düznelenmiş Futbol Köyleri’nde antrenörlerin 3.650 çocuk üzerinde yaptığı gözlemler, Türk futbolunun geleceğini şekillendirecek olan çocukların eğilimleri hakkında önemli ipuçları verdi:
Çocukların çoğu forvet ve orta sahada oynamayı tercih ederken ilgilerini en çok gol atmak çekiyor.
Bölgelere göre farklı stillerin gözlemlendiği futbol köylerinde, Türkiye’nin batı bölgelerinden gelen çocuklar, daha çok bireysel ve ofansif oynamayı tercih ederken Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden gelen çocukların ise daha çok takım oyununu benimsedikleri gözlemlendi.
Erkekler arasında gizli bir rekabet varken kızlar birlikte başarmaktan daha çok keyif alıyor. 
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Mercedes-Benz, üniversite son sınıf öğrencilerine ve yüksek lisans öğrenimi gören öğrencilere...