#
#
Bazı ürünler, bazı insanlarla özdeşleşir. O kişilerin ismiyle anılır o ürünler. Futbol dünyasında çokça şahit oluyoruz bu duruma. Özellikle teknik direktörler bunu başarıyla gerçekleştiriyor. Biz de ünlü teknik direktörlerin favori parçalarını keşfettik.
21/08/2012 - 01:40

Futbolculardan çok bahsedince onları zekaları ve teknik bilgileriyle yöneten insanlara değinmezsek hata ederiz. Hele ki bazıları, çoğu futbolcudan daha çok dikkat çekiyor. Hem yaşlarının verdiği karizmayla hem giyim kuşamlarıyla hem de açıklamalarıyla. Adından oldukça söz ettiren, hareketleriyle dikkat çeken birkaç teknik direktörün kendileriyle özdeşleşen ürün ve aksesuarlarını inceledik. Ama bu stillerini incelemek değil sadece tek bir ürün üzerinde durduk, hani adı söylenince direkt akla gelenler.

Jose Mourinho
Jose Mourinho, özel bir insan olmasının yanı sıra çok zevkli bir adam. Giydiği kıyafetler sade ve şık, dikkat çeken cinsten. Ama Jose Mourinho denince akla Chelsea’de görev alırken üstünden hiç çıkarmadığı gri uzun kaşmir paltosu geliyor. Jose, bu paltoyu o kadar uzun süre giydi ki herkes tarafından beğenilmeye başladı. Markası Armani olan palto, yoğun ilgi sonucu Armani tarafından Mourinho Paltosu olarak üretildi ve oldukça fazla sayıda sattı. Jose’nin Armani’den 2000 euroya satın aldığı o palto, kanser yardım gecesinde ise 40 bin euroya alıcı buldu.


Roberto Mancini
Jose Mourinho kadar olmasa da MAncini de dikkat çekenlerden. Onunla özdeşleşen de tabiî ki atkılar. Gerek Inter’de gerek Manchester City’de taktığı atkılarla hep dikkat çekti. Hatta hepimizin kullandığı atkı bağlama stili de Mancini satesinde yayılan bir stil.

Pep Guardiola
Eski futbolcu, şimdinin teknik direktörü Pep, Jose’ye her alanda kafa tutuyor. Şıklıkta da Jose’den geri kalmayan Pep, incecik İtalyan tarzı ince kravatlarıyla, beyaz gömlek ve koyu renk pantolonuyla sahaya damgasını vuruyordu. Esmer olduğu için o gömleğin ne kadar güzel durduğunuzu söylememize gerek yok.


 

Arsene Wenger
Son zamanlarda Wenger’in takımının adı Van Persie sayesinde bayağı gündemde kaldı. Çok iyi zamanlar değil Arsenal taraftarı için. Hiç olmazsa gözleri güzel bir şey görsün diyorum ama maalesef. Çünkü giyim konusunda da çok iddialı bir teknik direktörleri yok. Arsene Wenger denince akla artık kışın giydiği birkaç beden büyük ve uzun montlar geliyor.


Hector Cuper
Giyimiyle değil bir çeşit aksesuarıyla akıllarımıza kazında Cuper. Tabiî ki sigara. Sigaranın içilebildiği dönem elinden düşmezdi. Hala akıllarımızda bu fotoğraf.

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Bu ay içerisinde uzun süren bekleyişi sona erecek 2021 Ford Bronco, klasik versiyonla olan benzerliği üzerinden...