#
#
22 Nisan'da elemeler 1. turuyla başlayan Türkiye’nin en prestijli tenis turnuvası TEB BNP PARIBAS Istanbul Cup, 29 Nisan 2018 Pazar günü oynanan harika bir finalle sona erdi.
30/04/2018 - 14:58
Sloven Polona Hercog ile Fransız Pauline Parmentier’nin oynadığı final maçında zorlu mücadeleyi Parmentier kazanarak kariyeri açısından da ikonik bir başarıya imza attı.
 
Yaklaşık 2500 civarında seyircinin izlediği final maçında ilk set arka arkaya kırılan servislerle geçerken, setin sonunda avantajı ele geçiren Parmentier, 6-4’lük skorla bu seti hanesine yazdırdı. İkinci sette de 3-1’i bulan Fransız, beşinci oyunda servisini kaptırınca Sloven raketin geri dönüşünü engelleyemedi. Üst üste aldığı beş oyunla bu seti kazanan Hercog, final setinde de önce servis kıran taraftı. Ancak geri çizgideki dinamizmini sürdüren Parmentier, set ortasında yaptığı kritik hatalar sonrasında üstünlüğün elinden kaymasına engel olamayan Hercog’u 6-3’lük setle yıkmayı başardı.
 
2 saat 14 dakika süren maçı 6-4, 3-6, 6-3 ile noktalayan Pauline Parmentier, 2008’den beri kazandığı ilk şampiyonluk sonrasında yarın açıklanacak klasmanda 46 sıra tırmanarak 76 numaraya çıkacak. Parmentier, 122 numaradayken aldığı bu şampiyonlukla Çağla Büyükakçay’a ait en düşük sıralamayla TEB BNP PARIBAS İstanbul Cup şampiyonluğu kazanma başarısını da geliştirdi.
 
Fransız Parmentier 10 yıl sonra bir WTA şampiyonluğu elde etti. Kariyerindeki 3. WTA şampiyonluğunu elde eden Pauline, final maçından sonra düzenlenen basın toplantısında heyecanını ve mutluluğunu gizleyemedi.
 
 
Turnuvanın kapanışındaki tekler seremonisinde ödülleri İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici ve TTF Başkanı Cengiz Durmuş verdi.
 
Kaynak: istcup.net, tenisdunyasi, ttf,
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Koronavirüs salgını sebebi ile dibi gören otomotiv sektörünü bir nebze canlandırmak için...