#
#
Fenerbahçe, STSL'in ilk haftasında deplasmanda Elazığspor ile 1-1 berabere kaldı ve futbol açısından yine pek parlak bir görüntü çizmedi.
19/08/2012 - 00:53

Bazen hayatımızda görmek istemediğimiz gerçekler vardır. Yaptığımız şeyin yanlış olduğunu bile bile kendi bildiğimizi okuruz. Aslında yanlış olan şeyi doğru olarak kabul eder, kendimizi avuturuz bir bakıma. En nihayetinde o doğru olarak kabul ettiğimiz yanlışlardan zarar görür ama yine de sesimizi çıkarmaz, bir köşede otururuz. O doğru olarak kabul ettiğimiz yanlışlardan çevremizdeki insanlar da zarar görüyorsa şayet, kendimizi sorgulamanın zamanı çoktan gelmiş demektir artık.

"Ben futbolcu kardeşlerimle gurur duyuyorum. Önümüzdeki haftalarda daha iyi bir takım olacağız. Kısıtlı bir bütçemiz ve kadromuz var. O yüzden bazı sıkıntılarımız oluyor. Ancak her şeye rağmen mücadele ediyoruz. Fenerbahçe'nin orta sahadaki ileriye top atma sıkıntısını kullanmak için çift ön libero ile oynadık. "

Bu açıklamalar tahmin ettiğiniz gibi Elazığspor'un teknik direktörü Bülent Uygun'dan geldi. Yani Fenerbahçe'nin bu akşamki rakibi olan Elazığspor'un çalıştırıcısından söz ediyoruz. Eğer Fenerbahçe'deki bazı gerçekleri takımın dışındaki kişiler bile görüyor, takımın çalıştırıcısı, yöneticisi göremiyorsa, bu takımın bu sezonki amacı bellidir. O kulübe gönül vermiş, bir hafta içerisinde İstanbul'dan kalkıp Erzurum'a, İzmir'e giden, takımın peşinden yağmur çamur demeden koşan insanlara acı çektirmekten başka bir amacı yoktur bu takımın.

Peki Fenerbahçe taraftarı çok mu şey istiyor? Kesinlikle hayır. Sadece bir transfer istiyor ki bu da gayet normal bir istektir yani. Ama yukarıda da dediğim gibi, kulübü yöneten adamların bunu görmemesi ya da görmemek istememesi taraftarı kahrediyor her şeyden önemlisi. 

Krasic, Sow, Alex, Kuyt, Stoch gibi oyuncuların arkasını Selçuk ve Mehmet Topal gibi daha sezonun ilk maçından bu yana bir tane iyi maç çıkartmamış oyunculara emanet etmeyi benim mantığım almıyor. Her şeyden önemlisi ise o kulübün yöneticileri "Takımın transfere ihtiyacı yok" gibi komik açıklamalarda bulunabiliyor.

Şimdi Fenerbahçe'nin önünde Spartak Moskova maçı var ve Spartak Moskova'nın Elazığspor'dan kat kat iyi bir takım olduğunu göz önüne aldığımızda Fenerbahçe'nin işinin çok zor olduğunu kestirmek pek de zor bir durum değil. 

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından çalışmaları sürdürülen...