#
#
14 ay önce meydana gelen bir uçak kazası tüm dünyayı yasa boğmuştu. Brezilyalı Chapecoense takımının da bulunduğu uçak düşmüş ve takımın büyük bölümü hayatını kaybetmişti.
05/02/2018 - 14:39
İLGİLİ LİNKLER
Futbol dünyasını yasa boğan bu kaza sonrasında dünyanın hemen hemen her yerinden kulüpler dayanışma göstermiş, Chapecoense'nin yaşadığı trajediyi ve acıları paylaşmaya çalışmışlardı.
 
Geçtiğimiz günlerde Chapecoense ile Uruguaylı ekip Nacional arasında oynanan maçta tribünlerden çekilen bir görüntü ise hafızalardaki bu trajediye dair acı bir görüntü oluşturdu.
 
Nacional taraftarlarının kazaya atfen rakip tribünlere yaptıkları hareketler taraftarlığın en garip haliydi. Tribünde rekabet, karşı tarafı alaya almak, ona takılmak bir taraftarlık unsuru ama bu yapılanın hiçbir izahı olamaz sanırız. Bu ne rekabete dair bir şey, ne taraftarlık kültürüne dair. Bu tarifsiz bir zavallılık ve düşüklük.
 
 
Nacional, Chapecoense ve Conmebol'a özür içeren bir mesaj gönderdi ve görüntülerdeki bir taraftarın üyeliğinin iptal edildiğini, ömür boyu maçlardan men edildiğini açıkladı ancak yine de kulübün ceza alması bekleniyor.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Önümüzdeki aylarda resmi olarak lanse edilecek Samsung Galaxy Note 20 Plus için beklenen kaynaktan en sağlam...