#
#
Michael Olaitan genç bir çocukken tıpkı sayısız genç Nijeryalı gibi bir gün “Süper Kartal” olmayı hayal ediyordu. “Süper Kartallar” Nijerya A milli takımının lakabı. Nijerya’da Mighty Jets takımında futbol hayatına ilk adımı atan Jos(Nijerya) doğumlu oyuncu aslında çok genç yaşta Avrupa'nın yolunu tuttu.
29/06/2013 - 12:18
Akdeniz üzeri çizdi rotasını Michael Olaitan. Yunan 2.Ligi ekiplerinden Veria onun ilk durağı oldu. Veria ile şampiyon Panthrakikos’un 1 puan gerisinde olarak ligi ikinci tamamlayan Olaitan, takımı ile 1.Lig'e yükselme keyfini yaşadı. Yıl sonunda da Yunanistan futbolunda boy gösteren “en iyi genç yetenek” ödülüne aday olarak gösterildi. Aynı takımla 1.Lig serüvenine çıkan Olaitan, takımın ligde kalmasında futbolu ile çok ciddi bir pay sahibi oldu.
 
Bu performansı ülke futbolunu an itibariyle tekelinde bulunduran Olympiakos’un dikkatini çekti ve genç Olaitan, Olympiakos ile anlaşmaya vardı. Genç Nijeryalı önümüzdeki sezondan itibaren Yunanistan Ligi’nin yanı sıra Şampiyonlar Ligi’nde de boy gösterecek ve kim bilir belki de bu hayallerini gerçeğe dönüştürecek ve onu A milli takıma götürecek hamle olur.
 
Olaitan henüz “Süper Kartal” olamadı ama bir kademe altı olan, yani U20 ve Ümit Millilere takılan lakap olan “Uçan Kartal” oldu. Olaitan’ın ilk milli takım deneyimi henüz bir kaç hafta önce, Haziran başında oynanan Brezilya-Nijerya U-20 maçı oldu. Toulon turnuvasındaki ilk iki maçta süre almayan Olaitan ilk kez 3.maç olan Brezilya maçında görev aldı. O gün bugündür de Uçan Kartalların kilit isimlerinden biri.
 
Son iki sezonda da 7 gol atarak Yunanistan’daki iki lig sezonuna 14 gol sığdıran Michael Olaitan, atletizmi ile ön planda. Milli takımda çift yönlü orta saha görünümünde olan Michael gün geçtikçe oynadığı takımlar için daha da önemli bir isim haline gelecektir.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Türkiye için son dönemlerde kanayan bir yara olan taşıt satışlar için tüketiciyi destekleyecek...