#
#
İlk maçta attığı gol ve sergilediği etkili performansla dikkatleri üzerine çeken Ante Rebic, üst düzey kulüpleri peşinden çok koşturacak gibi gözüküyor.
25/06/2013 - 16:37

Gümbür gümbür gelen bir Hırvat jenerasyonu var ve halk en son Boban, Suker, Prosinecki jenerasyonunda bu kadar heyecanlanmıştı. Kadroda yer almayan Halilovic ve Kovacic bir yana; Canadija, Livaja, Gorupec ve Rebic gibi isimler izleyenleri adeta büyülüyor. 

Yazımızın asıl konusu olan Ante Rebic ise içlerinde en çok dikkat çeken oyuncu belki de. Uruguay'ı 1-0 mağlup ettikleri maçta kumaşını çok net ortaya koyan genç yıldız, attığı golle de takımına galibiyeti getirdi. Günümüz modern futbolunun tüm gerekliliklerine ve donanımlarına sahip olan genç yıldız; güçlü fiziğine rağmen çok üst düzey bir hıza ve top tekniğine sahip. Bu özellikleri onun zaman zaman kanatlara deplase olmasına ve rakip savunmayı üzerine çekerek, arkadaşlarına boş alan açmasına yardımcı oluyor. Son vuruş konusunda bazı eksiklikleri olsa da, çalışmayla kapatılamayacak cinsten değil ve o sorunu da çözmesiyle birlikte çok tehlikeli bir komple forvete dönüşecektir.

Profesyonel futbol kariyerine Split takımında devam eden genç forvet, son 2 sezonda daha fazla forma şansı buldu ve 11 gole imzasını koydu. Bu performansıyla Tottenham Hotspur'un dikkatini çeken oyuncunun kulübüne 5 milyon euro teklif edildi ve büyük olasılıkla turnuvadan sonra anlaşma sağlanacak. Inter Milan scoutlarının da oyuncuyu çok yakından izlediği gelen bilgiler arasında.

Hırvatistan U-20 takımı turnuvada ilerleyecek gibi gözüküyor ve bu da Rebic'in değerine değer katacak gibi. Hırvat futbolu çok üst düzey bir forvet daha kazanmak üzere, onu isteyen kulüpler elini çabuk tutmalı.

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Huawei tarafına ABD’nin uygulamaya başladığı işlemci ambargosu konusunda firma sağlam adımlar...