#
#
Futbol sahalarında tonlarca gol atılıyor ama hafızada azı yer ediyor. Buna sebep olan da akıldan çıkmayan güzellikte vuruş sonucu gelen bir gol olmasında saklı. Van Basten dersek aklınıza ne gelir ilk? Elbetet Dasaev'i avladığı Avrupa Şampiyonası golü.
15/12/2017 - 04:51
Peki Roberto Carlos'un 1998'te La Liga'daki Tenerife - Real Madrid mücadelesinde sıfırdan attığı muazzam şutun getirdiği golü bir daha aynı estetikte kim atar diye düşünsek kim derdik acaba? Atılabilir miydi, elbette. Ama kim atabilirdi bu golü?
 
Bu hafta arası oynanan Türkiye Kupası maçlarında Bucaspor'lu Abdullah Balıkuv'un Sivasspor maçında sol kanada gelen topu Roberto Carlos'a benzer şekilde ağlara göndermesi de bizi 20 yıl kadar öncesine götürdü. Bu gol Roberto Carlos'un Tenerife'ye attığı muazam golün hemen hemen aynısıydı. Carlos biraz daha sıfırda. Abdullah belki biraz daha açıya sahip.
 
 
23 yaşında Bucaspor altyapısından yetişme Abdullah Balıkuv bu golüyle şimdiden futbol tarihindeki yerini aldı bile. Spektaküler bir gol kaç yılda tekrar edilebilir? Roberto Carlos'unki için 20 yıl gerekmiş...
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Marka tarafından dünyanın en hızlı seri üretim sedanı olarak lanse edilen 2021 Dodge Charger SRT...