#
#
Bugün TBF tarafından resmi site tbf.org.tr’de bir basın açıklması yayınlandı. Açıklamaya göre Ömer Aşık EuroBasket15’te yer almayacak.
25/07/2015 - 11:11
Ömer Aşık’ın bel blgesinde yaşadığı sıkıntıarın çözülememesi nedeniyle bu kararın alındığı açıklandı. İşte basın açıklamasında Haluk Yıldırım ve Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu’nun açıklamaları.
 
Haluk Yıldırım (A Milli Takım Menajeri)
 
“2015 FIBA Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan A Milli Takımımızda Ömer Aşık ve doktoruyla yapılan görüşmeler sonucunda bel probleminin devam ettiği tarafımıza iletilmiştir. Bu nedenle oyuncunun tedavi olması gerektiğinden, hazırlık sürecinde oyuncu bizimle birlikte olamayacaktır. Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu’nun da gereken tüm raporlarını incelemesi sonucunda, 2015 FIBA Avrupa Şampiyonası’nda milli oyuncu Ömer Aşık’ın Avrupa Şampiyonası’nda forma giyemeyeceği netlik kazanmıştır. Ömer Aşık’ın kadrodan çıkartılmasıyla birlikte 20 kişilik kadromuz, 19 oyuncuya inmiş olup, çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ederek turnuvaya en iyi şekilde hazırlanmaya devam edeceğiz.”
 
Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu (A Milli Takım Doktoru ve TBF Sağlık Kurulu Üyesi)
 
“Ömer Aşık’ın geçen yıl milli takım kampına katıldığı dönemde de bel ve sakroiliak olarak isimlendirilen leğen kemiği arka ekleminde ağrıları mevcuttu. Hatta o dönemde New Orleans Pelicans takımı kondisyon çalışmaları için kendi takım kondisyonerlerini de Ömer ile beraber göndermişti. Biz geçen yıl yoğun bir tedavi uygulayarak oyuncumuzu Dünya Şampiyonası’nda oynatabilmiştik. Bu yıl sezon içinde de kendi takımında Ömer’in mevcut probleminden dolayı oynayamadığı birkaç maç olmuştu. En son New Orleans Pelicans takım doktoru ile görüşmemizde Ömer Aşık’ın sakroileit ve reaktif artrit probleminin devam ettiğini ve şu anda tedavi gördüğünü öğrendim. Ben de aldığım bu bilgiler ışığında; Ömer Aşık’ın mevcut sağlık problemi ile Avrupa Şampiyonası’na kadar hazır olmasının mümkün olmadığını A Milli Takım İdari ve Teknik heyetine bildirmiş bulunmaktayım”
Kaynak: Trend Basket
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Acun Ilıcalı‘nın Netflix‘e rakip olacağı konuşulan video servisinin adı belli oldu....