#
#
Türkiye’yi büyük bir yasa boğan Soma’daki maden faciası sonrası bölgeye uzun soluklu katkıda bulunmak için Bölgesel Amatör Lig’de Somaspor’a başkan olan iş adamı Sinan Vardar, ilçedeki gençleri Türk futboluna kazandırmayı amaçlıyor.
18/12/2015 - 02:19
Vardar, “Bizim altyapımızda 7 şehit çocuğu var. Onlara burs veriyoruz. Hem de futbolla yeteneklerini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Soma’da futbola karşı aşırı bir duyarlılık var. İnsanlar orada çok mutlu oluyorlar. Bu da bana haz veriyor” dedi.
 
Beşiktaş’ta da bir dönem yöneticilik yapan Vardar, maden faciası sonrası hiçbir menfaat gözetmeden, fazla da adını duyurmadan bölge için bir şeyler yapmayı düşündüğünü, bu çerçevede en iyi anladığı işlerden biri olan futbol ve kulüp yöneticiliğiyle Somalılara destek olmaya karar verdiğini söyledi ve şöyle konuştu:
 
“Bu savurganlıkla olmaz”
Soma’da futbola karşı aşırı bir duyarlılık var. İnsanlar orada çok mutlu oluyorlar. Bu da bana haz veriyor. Benim orada bir iş yapmam söz konusu değil. Sadece oraya destek olmak istiyorum.
 
Bizim altyapımızda 7 şehit çocuğu var. Onlara burs veriyoruz. Hem de futbolla yeteneklerini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.
 
Türk futbolunun bu savurganlıkla nereye gideceğini ben 30 sene evvel söyledim. Ama hala bunun farkında değiliz galiba. Devlet daha ne yapsın? Her yere statlar yapıyor.
 
“Mali tablo kötü: Hangi takımın borcu yok ki?”
O zaman düşüncede devrim yapmak, bu sistemi değiştirmek lazım. Fenerbahçe incelemeye alındı UEFA tarafından mali durumdan. Galatasaray’ın çok büyük bir ihtimalle seneye Avrupa’ya gitmesi sıkıntı. Beşiktaş’ın da tehlikesi var. İkinci liglere de bakıyorsunuz felaket. Hangi takıma baksan borcu var. Ciddi şekilde vergi borçları var. Bunu mutlaka düşünmek lazım ama ben bir ışık da görmüyorum. 5 senedir bir kanun çıkacak. O kanun raflarda duruyor.
Kaynak: Hürriyet
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Sık sık gündeme gelen Türk tasarımcı Kamer Kaan Avdan, bu sefer hazırladığı Android...