#
#
Lille'in futbol dünyasına armağanı, şimdiden transfer listelerinin ilk sırasına yazılıyor.
09/07/2013 - 09:49
Rus ve Arap sermayesi Fransa'ya akın ederken, çok sayıda kulüp halen varlığını devam ettirmenin yanında, başarısını sürdürebilmek için mevcut oyuncu havuzunun dibine dalmayı sürdürüyor. Lyon'un önderliğinde Fransa'da değişen futbol düzeninin en başarılı ekiplerinden biri olmayı başaran Lille, son olarak dünya futbolunda önümüzdeki yıllarda pozisyonunun en iyisi olarak anılacak bir oyuncuyu yetiştirirken, Fransa Milli Takımı'nın iki yıldızı Patrice Evra ve Eric Abidal'in gözlerinin arkada kalmayacağı artık kesin gibi. 
 
20 Temmuz'da 20.yaş gününü kutlayacak olan Lucas Digne, Lille altyapısına geldiğinde 12 yaşındaydı. Üç yıl sonra, Fransa U-16 Milli Takımı'nın formasını giymeye başlayan Digne, gösterdiği performansın yanında potansiyeline dair gösterdiği emarelerle herkesi heyecanlandırıyordu. 2009'da Fransa U-17, 2010'da Fransa U-18 takımlarının formalarını giymeye başlayan Digne, Türkiye'deki turnuvaya gelmeden önce alt yaş kategorilerinde 53 kez milli olmuş, yaşıtlarına göre fazlasıyla tecrübeli bir oyuncu olmayı başarmıştı.
 
2011-2012 sezonunun başında A takıma alınan genç oyuncu, ilk devre sonuna kadar zaman zaman forma bulurken, ligin ikinci yarısından itibaren Rudy Garcia'dan formayı kaptı. Geçtiğimiz sezon başında takımın değişilmezleri arasına adını yazdıran Fransız sol bek, 44 resmi maça çıkarken, gösterdiği performansla Avrupa'nın devlerini peşine taktı. Zaten oldukça dar olan sol bek piyasasında Digne, birçoklar için pırlanta değerinde. 
 
Çabukluğu, teknik becerisi ve oyun bilgisi ile dikkat çeken Digne, belki de en çok yaşına göre çok olgun oyunu ile diğerlerinden ayrılıyor. Henüz 20 yaşında ama yıllardır o bölgede oynamış ve insanlara adını ezberletmiş gibi. Hamle zamanlaması ve becerisi üst düzey olan oyuncuyu bire birde geçmek bir hayli zor. Paris Saint-Germain, Manchester United gibi devlerin onun için birbirleriyle yarışacağı günler çok yakın. O ise bunlardan habersiz, Türkiye'de Fransa U-20 Milli Takımı ile kupayı kaldırmaya odaklanmış durumda...
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Geçtiğimiz günlerde lanse edilen Redmi Note 9 Pro 5G üzerinden güzel bi video geldi. Bu videoda telefonların...