#
#
Tarihteki 19 Dünya Kupasından sadece üç tanesine katılabilen ve bunların sadece birinde gruptan çıkabilen Avustralya, uzun bir uçak yolculuğu sonrasında Brezilya’da ter dökecek. Futbolda farklı bir kültür ve oyun yapısına sahip olan Kangurular’ın Güney Amerika’daki en büyük güven kaynağı ise, New York Red Bulls’da top koşturan Tim Cahill…
24/05/2014 - 16:15
Kısa bir süre öncesine kadar Okyanusya Futbol Federasyonu bünyesi altında bulunan Avustralya, daha sonra bu birliktelikten feragat etti ve kendisini Asya Futbol Federasyonu’na bağladı. Bu önemli kararın ardından daha ciddi ve kaliteli ekiplerle karşı karşıya gelmeye başlayan ülke, 2014 Dünya Kupası öncesinde bu tecrübesinden güç alıyor. Zira Hollanda, İspanya ve Şili ile aynı grupta yer alacak olan Kangurular için Brezilya serüveni çok kısa sürebilir.
 
Yunanistan doğumlu olan Avustralya vatandaşı Angelos Postecoglou tarafından çaıştırılan ülke milli takımı, genç teknik adamın hegomanyası altında yeni arayışlara girmeye başladı. Avustralya yedek kulübesinden sadece ve sadece 2 maça çıkmış olan Ange için Sarı-Yeşil formalılar, 2014 Dünya Kupası’nda da kendisine boy aynasında bakma şansına sahip olacak. Postecoglou’nun tecrübesizliğini örtebilecek tek şey ise çok açık: Tim Cahill’in tecrübesi.
 
http://imgim.com/tim-cahill_dru6kqlhlrpc1h13626imlbjo.jpg
 
İngiliz bir baba ve Samoa’lı bir anneni oğlu olan Tim Cahill’in Sidney’de doğması, Avustralyalı futbolseverlerin 2014 Dünya Kupası öncesinde dua edeceği en önemli şey olabilir. Ülke milli takımında onun kadar tecrübeli bir ismin olmaması, 34 yaşındaki ismin sırtına bir yük daha bindiriyor. Mark Schwarzer’ın milli formadan emekli olması ve Lucas Neill’ın da bir süredir ülke milli takımından uzak tutulması nedeniyle Tim Cahill, Güney Amerika’daki turnuvada adeta ‘fakirin ekmeği’ durumunda olacak.
 
Brad Jones, Luke Wilkshire, Brett Holman, Mila Jedinak, Robbie Kruse gibi önemli sayılabilecek oyunculara sahip olunsa da, Avustralya için New York’lu yıldız kadar önem arz eden hiçbir isim kadroda yer almıyor. Tim Cahill’in 2014 senesi içerisinde milli takımı adında çıktığı 3 maçta 3 gol atıp, 1 tane de asist yaptığı da tüm bu yazılanlara eklenirse; büyük ihtimalle son Dünya Kupası zevkini tadacak olan yıldız, Avustralya’nın sahip olduğu tek önemli şey olacak Brezilya’da.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
WhatsApp için ortaya çıkan gizlilik endişeleri nedeniyle inanılmaz büyüyen Telegram, gelişmeye...