#
#
2010’dan sonra yeniden kupaya dönen Sırbistan, zorlu grupta İsviçre ve Kosta Rika’yı geride bırakmaya çalışacak.
11/06/2018 - 16:46
Dünya Kupası’nda bu defa net bir “ölüm grubu” tanımlayamıyoruz belki ama Sırbistan kendi adına ölüm grubu denebilecek bir grupta yer alıyor.
 
Brezilya’nın liderliği almasının garanti olduğu grupta 2014’ün büyük sürprizi Kosta Rika’nın yanı sıra İsviçre gibi makine düzeninde işleyen bir takım bulunuyor. Sırbistan, bu iki rakibinden güçsüz olmasa da bir şeyler başarabilmek için ekstra performanslara ihtiyaçları var.
 
Dünya Kupası geçmişi

Daha önce 12 kez Dünya Kupası görmüş olan Sırbistan’ın isim geçmişi bir hayli karışık. Yugoslavya olarak 9, Sırbistan-Karadağ olarak da 1 kez kupaya katılan Sırbistan, günümüzdeki adıyla ilk kez 2010’da kupaya katılmıştı. 2014’ü pas geçen Sırplar, yeniden dünya sahnesine döndüler. Yugoslavya dönemini katarsak en büyük başarısı iki kez elde ettiği dördüncülük olan Sırbistan, 2006’da Sırbistan-Karadağ adıyla iki gol atıp 10 gol yiyerek kupadan puansız ayrılarak 32 takım arasındaki en kötü performansa imza atmıştı. 2010’da ise 3 puan elde edip gruptan çıkamamıştı.
 
Anahtar oyuncu: Sergej Milinkovic-Savic
Kadrosunda Nemanja Matic gibi bir kaptana ve tecrübe abidesine sahip olsa da Sırbistan’ın ilk sırasına kesinlikle Sergej Milinkovic-Savic’in adı yazılmalı. Serie A’da sezona damga vuran ve transfer döneminde Manchester United ile Juventus’u birbirine düşüren Sergej, 2018 Dünya Kupası öncesi bile €120M civarı olan bonservisini kupa sonunda daha da yükseltebilir. Sırbistan gruptan çıkıp kupada iz bırakırsa bunun ilk sebebi kesinlikle bu genç süper yıldız olacak.
 
Teknik direktör: Mladen Krstajic

Futbolculuğunda Bundesliga’dan tanıdığımız Krstajic, döneminin en iyi görev adamlarından biriydi. Teknik adamlık deneyimi sadece milli düzeyde olan Krstajic, 2016’da antrenör olarak göree başladığı Sırbistan’da bir sonraki yıl teknik adamlığa getirildi. Öncelikle geçici olarak göreve geldiği söylendi ancak oyanan iyi oyun, Aralık 2017’de göreve kalıcı olarak devam edeceğinin açıklanmasını sağladı. Werder Bremen’in unutulmaz 2004 şampiyonluğunun parçalarından olan Krstajic, teknik adamlık kariyerinin en büyük başarısını sürdürmek için öncelikle gruptan çıkmayı hedefliyor. 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
HMD Global, Nokia 5.1 Plus modelinin yarından itibaren Turkcell mağazalarında ve turkcell.com.tr üzerinden Türkiye’deki...