#
#
Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, İzmir futbolunun kabuğunu kırması için Karşıyaka ve Göztepe'nin Süper Lig'de yer alması gerektiğini savundu.
01/12/2014 - 18:51
Altınordu Futbol Sosyal Girişim Başkanı Seyit Mehmet Özkan, yaptığı açıklamada, Karşıyaka'ya 3-0 mağlup oldukları İzmir derbisinde tecrübenin önemli rol oynadığını belirtti. Genç takımların sürpriz ekipler olduğunu bildiren Özkan, ''Üç de atarlar, üç de yerler. Bizim yaş ortalamamız 24, değerli dost hemşehrimizin ise 28. Üretmeyen Türk futbolu için 4 yaş fark çok önemli. Çünkü yurdumun topçusu pozisyon almayı, enerjisini ekonomik kullanmayı oynaya oynaya öğreniyor'' dedi. 
 
Özkan, müsabakayı televizyondan takip ettiğini belirterek, şöyle konuştu:
''Bizim yönümüz yolumuz belli. Biz ülke futbolunu kalkındırma pilot projesiyiz. Temel amacımız, 20-21 yaşında Süper Lig seviyesinde gerçek profesyonel futbolcu yetiştirmek. 2 savaşçı oyuncumuzun olmaması, yaş farkından sonraki ikinci önemli etken oldu. Kart cezalısı sağ bek Kemal ve sakatlığı devam eden ön libero Timur'un, takımımızda maça asılma ve ikili mücadele kazanma anlamında en önemli 2 oyuncumuz oldukları ortaya çıktı.''
 
İzmir futbolunun kabuğunu kırması için Göztepe ve Karşıyaka'nın Spor Toto Süper Lig'de yer alması gerektiğini savunan Özkan; ''Her ikisi de bir an önce Süper Lig'e çıkmalı ki, İzmir'in iki yakasındaki bulutlar dağılsın, güneş açsın. Nasıl ki Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş rekabeti tüm Türkiye'yi taşıyor, İzmir'i de Göztepe ve Karşıyaka taşımalı. Daha güçlü takımlar kurup bir an önce Süper Lig'de yerlerini almalılar. Bizim yolumuz belli, çıkarız da çıkmayız da. Gaza gelmeyiz, bütçemizi delmeyiz ama gençliğin ne yapacağı da belli olmaz'' dedi.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Çok yakında Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2S kablosuz kulaklık modeli geliyor gibi görünüyor. İşte...