#
#
FUTBOL KÜLTÜRÜ
Fenerbahçe'de oynarken yıldızı parlayan, Milli Forma altında da unutulmaz maçlarda imzası olan 35 yaşındaki İzmir kökenli futbolcu Semih Şentürk, futbolu bıraktığını açıkladı.
10/09/2018 - 20:32
1983 doğumlu Semih Şentürk, futbola 1993 yılında İzmir Özçamdibispor'da başladı. 1999 yılına kadar burada futbol hayatını sürdüren oyuncu 16 yaşındayken Fenerbahçe altyapısına transfer oldu. 2001'den 2013'e kadar sarı-lacivertli forma altında mücadele eden Şentürk, camiada ve futbol kamuoyunda hep ''Genç Semih'' olarak anıldı. 
 
Fenerbahçe'de 205 maça çıkan ve 56 gol kaydeden forvet oyuncusu Semih Şentürk, daha sonra sırasıyla Antalyaspor, İstanbul Başakşehir ve Eskişehispor formaları giydi. Bu sezon başında Ümraniyespor'a transfer olsa da sezon devam ederken futbolu bırakma kararı aldı.
 
Milli Forma ile 111 maç
A Milli formayla değişik yaş kategorilerinde 111 kez milli olan Semih Şentürk, A Milli takımda 28 maça çıktı ve 9 gol kaydetti. Bu gollerden en unutulmazı herhalde Euro 2008'de Hırvatistan'a karşı attığı gol oldu.
 
 
Fenerbahçe taraftarı jübile istiyor
Sarı lacivertli taraftaralar futbolu bırakma kararını açıklayan Semih Şentürk'e Fenerbahçe formasıyla bir jübile düzenlenmesini talep ediyorlar. Twitter'da bu dileklerini dile getiren paylaşımlarda bulunuyorlar.
 
Alex'den Veda Mesajı
Fenerbahçe'de kopuşuna neden olan Alex'in ayrıldığı dönemde gidip havaalanında onu uğurlaması ve Manisaspor maçına sakatlığı nedeniyle çıkmak istememesi sonrasında Aykut Kocaman ile arasının açılması olmuştu. O dönem ve birlikte oynarlarken de Alex de Souza ve Semih Şentürk'ün ilişkileri sıkıydı. Alex, Semih'in bırakma kararına ilk reaksiyonu verenlerden biri oldu. Instagram hesabından duygu yüklü ve detaylı bir payaşım yaptı:
 
"Semih’le 2004 senesinde tanıştık. Atak elemanlarımız PVH ve Nobre’ydi. 2004 devre arasında Nicolas Anelka aramıza katıldı, Pierre sakatlandı. Semih de orada aramızdaydı. Semih’in antremanlardaki alan kovalayalıp hareketlenmeri ve son toplardaki becerisi çok ama çok dikkatimi çekiyordu. Daha sonraları Kezman, Deivid, Guiza, Niang, Sow ve niceleri geldi. Ama Semih çalışmaya devam ediyordu. Ne zaman saha içinde görev gelse ondan bekleneni her zaman yapıyordu. Hiç unutmuyorum Zico geldiğinde bana iki şey söyledi 1-) Alex yeni kaptan sensin 2-) Türk oyuncuları tanımamda bana yardımcı ol çünkü Türkleri iyi tanımam lazım. Zico’dan Semih’i dikkatle izlemesini, buna fazlasıyla değer olduğunu söylemiştim. Ve Zico bunu uyguladı. Özellikle Brezilyalı oyuncular Semih ile oynamaktan büyük keyif alıyorlardı. Çok ama çok iyiydi. Ben Semih ile birlikte oynamaya bayılıyordum. İlk günümden son günüme kadar benim yanımda oldu, benim Türk gibi olmama yardımcı olanlardan oldu. Bana hep yardımcı oldu. Bugün onunla telefonda konuşurken çok duygulandım. Futbolu bıraktığının haberini bana verdi ve o anda beraber yaşadığımız bir çok duygu, beraber yarattığımız bir çok atak gözümün önünde canlandı. Semih, seni çok seviyorum kardeş. Sana artık saha dışı hayatında dünyalar dolusu şans diliyorum."


?
 
Semih'in Vedası
Semih Şentürk de futbola vedasını Instagram hesabından şu sözlerle duyurdu:


"Hem hayallerimin hem de sonrasında hayatım olacak futbol topunun peşinden koşmaya başladığımda henüz 10 yaşında bir çocuktum.. Sırasıyla formasını sırtımda taşıdığım Özçamdibispor, İzmirspor, Fenerbahçe, Antalyaspor, Medipol Başakşehir, Eskişehirspor ve Türk Milli Takımına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.. Birlikte çalıştığım başkanlarıma, yöneticilerime, hocalarıma, takım arkadaşlarıma, tüm kulüp çalışanlarına minnettarım.. Sahada karşılıklı mücadele ettiğimiz arkadaşlarıma, kulüplere de ayrıca teşekkür ederim.. Bir yanlışım olduysa affola.. ve elbette en büyük teşekkürüm aileme.. İyi gün kötü gün demeden desteklerini hiçbir zaman esirgemediler.. 19 yıldır hizmet ettiğim futbol camiasında önceliğim hep saha içindeki ve saha dışındaki kimliğimle örnek olabilmekti.. Futbol yaşantımın büyük bir bölümünü geçirdiğim, çatısı altında büyüdüğüm, hayallerimi süsleyen, forması altında nice başarılara imza attığım, “Genç Fenerli Semih” olarak anıldığım Fenerbahçe Spor Kulübü ve büyük Fenerbahçe taraftarları, geçmişi anımsadığımda güzel anılarımın başrolü sizlersiniz.. Evladınız olarak bağrınıza bastığınız, daima desteklediğiniz için ne kadar teşekkür etsem az.. Aktif futbol yaşantımın sona erdiğini sizlerle paylaşır, kariyerini sürdüren meslektaşlarıma da sonsuz başarılar dilerim. Saygılarımla.. Semih Şentürk"


 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Saat denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden Casio, PRT-B50 modeliyle karşımızda. Bu model akıllı özellikleriyle...