#
#
Galatasaray'da Selçuk İnan'ın Arsenal maçı öncesi önce rahatsız olduğunun açıklanması ve kadroda yer almaması. Maç başlarken oyuncununun ''Yorgun olduğu için affını istediği'' yönünde çıkan haberler ve dahası.. Kim doğru söylüyor? Ne söylüyor...
02/10/2014 - 19:48
Prandelli oyuncusunu yorgun bulduğu için oynatmadığını söyledi, Selçuk yorgun değilim dedi, Kulüp resmi kanallarından tatminkar açıklama yapmadı. Sosyal medya her zamanki gibi dedikodu kazanıydı, herkes ''bir bilen'' oldu. Yorumlar, linçler havada uçuştu... Galatasaray'ın eski topçuları da ''topa girmekten'' kendilerini alamadılar.
 
SELÇUK NE DEDİ?
Galatasaray'da teknik direktör Cesare Prandelli'nin 'Bana yorgun olduğunu söyledi' diyerek kadroya almadığı Selçuk İnan, böyle bir ifadesinin olmadığını söyledi.
 
Selçuk İnan maç sonrası yaptığı açıklamada, ''İki gün önce hafif bir rahatsızlığım vardı. Hocam bana fiziksel olarak hazır olmadığımı, bugün bu maçta beni değerlendirmeyeceğini söyledi. Ben Galatasaray'a geldiğim günden bu yana her maçta oynamaya çalıştım. Kolum da kopsa, bacağım da kopsa, nefesimin sonuna kadar sahaya çıkar oynarım. Ben 'yorgunum' demedim, 'oynamak istemiyorum' da demedim. Hocam bana fiziksel olarak çok yorulduğumu, sakatlanma riskim olduğu için bu maçta oynatmayacağını söyledi. Ben 'oynamak istemiyorum' diye bir şey demedim. Ayağım da kopsa, bacağım da kopsa, nefesimin son anına kadar Galatasaray için mücadele ederim'' dedi.
 
Selçuk İnan, hocası Prandelli'yi yalanlamış ve taraftarın önüne atmış oldu.
 
5gdJtlg.png
 
Önce Hasan Sonra Ergün Topa Girdi
Galatasaray'ın eski yardımcı antrenörü Hasan Şaş, Selçuk İnan'ın Arsenal maçının kadrosundan çıkarılması üzerine Ntvspor'da açıklama yaptı: ''Selçuk bunu zaman zaman yapar. Yorgunum der..''
 
Hasan Şaş, Selçuk'un sözünün üzerine oynatma görevinin Prandelli'de olduğunu belirtirken, ''Selçuk'un ara ara böyle yorgunlukları vardır. Önemli olan bu oyuncuyu maçtan önce hazırlamak. Demek ki sorun Selçuk'un kendi kafasında. Bunu iki üç sözle düzeltebilirsiniz. Başka bir teknik direktör, 'Sen sahanın en iyi adamısın, oynayacaksın' der, oynatır'' ifadelerini kullandı.
 
k7qTsWa.jpg
 
''BEN SELÇUK'U OYNATIRDIM''
İtalyan hocanın, Selçuk İnan'ı tanımaması nedeniyle kadroya almadığını kaydeden eski hoca, ''Prandelli, Selçuk ile 1 yıl çalışmış olsaydı, üzerine gidip oynatabilirdi. Taffarel'in en azından bu konuda yardımcı olması gerekirdi. Onun bu konuyu mutlaka konuşması gerekirdi. Prandelli yorgun oyuncu yerine zinde bir oyuncu oynasın diye Selçuk'un bu teklifini kabul etmiştir. Belki de teşekkür etmiştir. Ben Selçuk'u bir şekilde oynatırdım'' diye konuştu.
 
''30 DAKİKA OYNAMAYACAK KADAR BİTMEMİŞTİR''
Selçuk'un en azından kadroda yer alması gerektiğini söyleyen Hasan Şaş, ''Selçuk İnan bu maçın 30 dakikasını oynamayacak kadar bitmemiştir. Galatasaray-Arsenal maçı olsa Selçuk'u taraftardan sakınmak için bu kararı anlayabilirdim. Ancak deplasmanda Selçuk'un 
 
2n9LlQH.jpg
 
ERGÜN PENBE: ''Çelişkili Konuşmalar Bunlar ''
Sarı-kırmızılıların eski oyuncusu, Selçuk'un yaptığı açıklamaların üzerine katıldığı programda, ''Ayağım da kopsa, bacağım da kopsa oynarım diyen bir oyuncuya hastalığın bir şey yapmayacağını düşünüyorum ben. Çelişkili konuşmalar bunlar'' yorumunu yaptı.
 
Selçuk'u oynatmama kararı alan Prandelli'nin, bunu açıkca söyleyemediğini belirten Penbe, ''Hoca eğer kafasında Selçuk'u düşünmüyorsa o gün, yıldız olduğu için söyleyemiyorsunuz. Bir takım senaryolar yazıp, ona göre devam ediyorsunuz'' dedi.
 
Galatasaray'da yardımcı antrenörlük görevinde de bulunan Ahmet Akcan ise, aynı programda, ''Bir oyuncuyu oynatmayabilirsiniz, ama bir yandan ateş, bir yandan oynatmayacağım sözleri kafaları karıştırıyor'' diye konuştu.
 
Selçuk İnan'ın oynamaması ile ilgili Prandelli maç sonrasında ''Hastaydı'' sözlerini kullanırken, Selçuk ise, ''Oynarsam sakatlanırım diye hocam risk etmedi'' sözlerini kullandı. 
 
Selçuk'un Arsenal Maçı Sonrası Açıklamaları

 
Menajeri, Selçuk ve Galatasaray Üçgeni
Selçuk'un menajeri Batur Altıparmak'ın medyaya ''Selçuk 3. bölgede oynatıldığı için savunma arasında kayboluyor'' demeci, daha sonra Anderlecht beraberliği arkasından tribünlere giden Melo'ya ''Şov yapıyor'' diyerek Selçuk üzerinden takım içindeki ikiliğin medyaya yansıtılması Galatasaray'da çözümü arapsaçına dönen bir Selçuk Krizi yarattı. Öyle bir kriz ki bunu Selçuk'un sahadaki performansı da çözecek gibi görünmüyor. 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram, çocuklara özel bir sürüm üzerinde çalışıyor....