#
#
Dünya Kupası organizasyonu sekizinci finalistini alkışlıyor! Hollanda artık devlerin arasında…
04/07/2019 - 01:43
1991 yılından itibaren düzenlenen Dünya Kupası organizasyonu bugüne kadar yedi farklı finalist çıkarmıştı. 2019 Dünya Kupası, sekizinci finalisti futbolseverlere takdim edecek. Hollanda adını tarihe geçen takımların arasına yazdırdı.
 
Bugüne kadar en çok finali ABD oynadı. Kuzey Amerika temsilcisi dört kez finale yükseldi. Beşincisinde  ise Pazar günü Hollanda’nın rakibi olacak. ABD'nin arkasından Almanya geliyor. Panzerler üç kez final oynadı.
 
Norveç ve Japonya da ikişer kez final oynama gururunu yaşadı ve birer galibiyet birer mağlubiyetle tarihie isimlerini yazdırdılar. Çin, Brezilya ve İsveç ise finale birer kez çıktılar ama üçü de altın madalyaya ulaşamadı.
 
Bugüne kadar oynanan finallerin ise ilginç bir sonucu oldu. Daha önce yedi finalde de kaybeden takımlar birbirinden farklıydı. Yani iki kere final kaybeden bir takım henüz olmadı. 1991’de Norveç, 1995’te Almanya, 1999’da Çin, 2003’te İsveç, 2007’de Brezilya, 2011’de ABD, 2015’te Japonya finalleri kaybeden takımlar oldular. Bu istatistik gerçekleşmeye devam ederse Pazar günü Lyon’da oynanacak finalde kupa ABD’ye gidecek! Zira Kuzey Amerika ekibi daha önce bir final kaybetmişti. Hollanda ise henüz ilk finalinde…
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Samsung, açık olarak 2021’de bir Galaxy Note tanıtmayacağını açıkladı. Buna...