#
#
SOSYAL MEDYA
Hangi ligde oynadığı fark etmeksizin, futbolcuların keşfedilmesi ve futbola kazandırılması dünya futbolunun en büyük sorunlarından birisi.
19/04/2018 - 13:08
Futbolseverler, futbolcular ve kulüpler için kitle kaynaklı futbolcu gözlemciliği platformu Scoutium; Keşfedilmeyi bekleyen ancak yeteri kadar izlenmeyen futbolcuların ve futbolcular hakkında yeterli bilgiye erişemeden transfer yapan kulüplerin bu sorunlarına, futbola daha fazlasını vermeye hazır milyonlarca futbolseveri oyuna dâhil ederek çözüm sunuyor.
 
Trabzonspor, Göztepe, Sivasspor, Kasımpaşa ve Queens Park Rangers dahil olmak üzere 60’tan fazla yerli ve yabancı kulüple iş birliği içerisinde olan platform; karanlıkta kalmış yıldızların keşfedilmesini sağlamanın yanı sıra futbolseverlere gözlemcilik yeteneklerini www.scoutium.com adresi üzerinden kanıtlama fırsatı veriyor.
 
Sistem nasıl işliyor?
Sisteme dahil olan kullanıcılardan yetenekli buldukları futbolcuların analizleri belirli formatlarda alınıyor. Bu analizler bilimsel metod ve algoritmalar kullanılarak süzgeçten geçiriliyor. Böylece taraflı değerlendirmeler sistemden eleniyor. Süzgeçten geçen verilerin birikmesiyle; yani bir futbolcunun yüzlerce futbolsever tarafından değerlendirilmesiyle ortaya anlamlı futbolcu analizleri çıkıyor. Amatör liglerde, alt yapılarda, küçük yaş kategorilerinde oynayan futbolcular, onların kulüpleri ya da aileleri, tescilli kullanıcıları maçlarına çağırıyor. Futbolcular canlı olarak analiz ediliyor ve videoları çekiliyor.
Kulüpler ise; sistem üzerinden futbolcuları filtreleyerek futbolcuların analizlerine, videolarına, maaş, bonservis bedeli gibi önemli bilgilerine ulaşabiliyor.
 
Yani kulüp; 23 yaşından küçük, sol ayağını kullanan, bonservisi şu kadarın altında, kafa vuruşu 10 üzerinden 7’den, pası 10 üzerinden 6’dan yüksek bir forvet arıyorum dediğinde veri tabanında bu özelliklere uygun tüm futbolculara erişebiliyor.
 
Scoutium gözlemcileri, kulüp ve futbolcuların açmış olduğu oyuncu ya da takım analizi gibi görevleri tamamlayarak sistemden gelir elde edebiliyor.
 
Sistem, aynı zamanda kullanıcılar arasında isabetli değerlendirmeler yapanları ve futbol gözlemciliğine yatkın olanları da tespit ediyor ve yine profesyonellerin yapacağı mülakatlarla uygun bulunan kullanıcılar ‘Scoutium Gözlemcisi’ olarak tescillenip ve bu seçilmiş kullanıcıların kulüp ve futbolcuların açacağı ücretli görevleri gerçekleştirmeleri sağlanıyor.
 
Bu görevleri tamamladıkça rütbe yükselmeye devam eden kullanıcılar, en üst rütbeye ulaştıklarında anlaşmalı kulüplerin dikkatini çekerek Scoutium bünyesinde ve kulüplerde profesyonel birer scout olma fırsatı yakalıyorlar.
 
Keşfedilmeyen yetenek kalmayacak!
Yaklaşık bir yıldır 20.000’in üzerinde değerlendirme yapılan Scoutium ile kulüpler, yeni futbol yeteneklerini ve yıldız adaylarını keşfedebiliyorlar. Futbolcular açısından değerlendirildiğinde ise Scoutium; futbolcuların ve genç yeteneklerin kendilerini gösterebilecekleri, hayallerini gerçeğe dönüştürebilecekleri bir dijital platform olarak öne çıkıyor.
 
Türk futbolunun gelişimine hizmet etmek ve her geçen gün hızla büyüyen oyuncu veri tabanı sayesinde yeni yetenekleri ve yıldız adaylarını dünya futboluna kazandırmak üzere yola çıkan Scoutium sayesinde keşfedilmeyen yetenek kalmayacak!
 
Üyelik ve Ayrıntılı bilgi için
https://scoutium.com
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
5 Ağustos tarihinde Galaxy Note 20 ile beraber resmi olarak tanıtılacak Samsung Galaxy Note 20 Ultra için fiyat...