#
#
Dün Mybilet.com'da satışa çıkan ve 593 TL olduğu açıklanan daha sonra gün içinde fiyatı 630TL olan "GS Tribünü" biletleri krize neden oldu.
27/12/2012 - 13:50

Galatasaray Spor Kulübü, Mybilet.com'da satışan çıkan ''Schalke - Galatasaray'' maçı biletleri üzerine sosyal medyada da doğan infial üzerine bir açıklama yapma gereği duydu. Kulüp resmi internet sitesinden yapılan açıklama şu şekildeydi:

12 Mart 2013 tarihinde UEFA Şampiyonlar Ligi’nde FC Schalke 04 takımı ile Almanya’da oynayacağımız karşılaşmanın Galatasaray tribünü biletleri Şubat 2013'te Kulübümüz tarafından satışa çıkarılacaktır.
 
Bu karşılaşmadaki Veltins Arena Galatasaray tribününün tüm biletlerinin satış hakkı Galatasaray Spor Kulübü’nde olup, bu bölüme ait biletlerin başka bir yasal kanalla satışı ya da tedariği kesinlikle mümkün değildir.
 
Satışa henüz sunulmayan bu bölüme ait biletlerin bazı internet sitelerinde satıldığını izlemekteyiz. Bu satışların kesinlikle Galatasaray Spor Kulübü’yle ilgisi bulunmamaktadır ve bu iddia ile satış yapan internet siteleri hakkında gerekli yasal girişimlerde bulunulacaktır.
 
Kamuoyuna duyurulur.
Galatasaray Spor Kulübü
Bu açıklamanın ardından MyBilet.com sitesi bugün sitesindeki biletin satış koşullarını ve tribününü değiştirdi. Dün ''GS Tribünü'' olarak 593 / 630 TL ile iki farklı fiyattan gün içinde satışta olan biletler kaldırıldı. Yerine 1.054 ve 1280 TL'den satışa yeni biletler konuldu. Satıştaki bu biletlerin Schalke tribününden olduğu ve satın alacakların bu tribüne ''Galatasaray forması ve atkısı takmadan gitmesi gerektiği'' belirtildi.
 
Mybilet.com aynı zamanda satış ekranında yaptığı değişiklik sonrası şu açıklamayı ekledi:
 
Bilet fiyatları ilan edildiği gün için geçerlidir.
 
Satışa sunulan biletler ve/veya hizmetlerin Türkiye Futbol Federasyonu ve/veya kulüpler ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. Bu biletler/hizmetler MyBilet garantisiyle satışa sunulmaktadır. İkinci aşamada satışa sunulan bu biletler, federasyona ve/veya kulüplere ayrılan resmi bölümde değil, stadyumun genele ayrılmış olan ve rakip takım taraftarlarının da bulunabileceği özel bölümlerinde yer almaktadır. Bu yüzden, bu bölümde genel sportmenlik kurallarına uygun davranılması ve taraftar kimliği dışında hareket edilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla, ülke ve/veya kulüp forması, atkısı, şapkası taraftar kimliğini belirleyici renklerde aksesuarlar kullanılmaması, maç süresince de genel kuralların dışında söylemler ve tezahüratlarda bulunulmaması kendi güvenliğiniz ve kesintisiz seyir keyfiniz açısından önem taşımaktadır. Aksi davranışlarda bulunanlar güvenlik görevlileri tarafından stadyum dışına çıkartılacaktır. Bu durum MyBilet’ten alınan hizmetlerle ilişkilendirilmez, bir iade/iptal gerekçesi olarak kabul edilmez. MyBilet’ten bilet/hizmet satın alan Kullanıcı bu kuralları kabul etmiş sayılır.
 
Schalke Deplasmanı Biletleri Şubat'ta Satışa Çıkacak
Öte yandan Galatasaray Spor Kulübü yetkililerinden alınan bilgiye göre Galatasaray, ''Galatasaray taraftarının gireceğiz deplasman tribününe'' ait, kulübün satma yetkisi olan biletleri Şubat ayında satışa çıkaracağı belirtildi. Bu biletlerin de fiyati maksimum 50€ olarak belirlenecek ve pasaport fotokopisi karşılığında İstanbul'da satın alınabilecek.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Amiral gemisi P20 ve P20 Pro modelleriyle büyük satış rakamlarına ulaşan Huawei, ürün gamını...