#
#
League of Legends Türkiye Büyük Finali'nde Beşiktaş'ı 3-1 yenen Dark Passage şampiyon oldu.
08/08/2015 - 21:35
Ülker Sports Arena’yı dolduran 10.000 seyircinin karşısında kupayı kaldıran takım Dark Passage oldu!
 
Yarı finalde Team Turquality ve HWA.Gamesatış’ı eleyerek TBF sahnesine yükselen Beşiktaş ve Dark Passage arasındaki karşılaşma inanılmaz bir sonla bitti. 5 maç üzerinden oynanan serinin sonucunda 3-1 skorla galibiyete ulaşan Dark Passage, 2015 Sezonu Türkiye Büyük Finali Şampiyonu oldu.
 
http://funkyimg.com/i/ZV89.jpg
 
İlk maça çok iyi başlayan Beşiktaş, oldukça kontrollü bir oyun sergilediği karşılaşmanın geç safhasında Dark Passage’a boyun eğdi. Üst koridorda Shyvana, ormanda Evelynn ve orta koridorda da son zamanların en gözde şampiyonu Ezreal ile başlayan; koridor aşamasında ve skorlarda geride olmasına rağmen 3 çarp ile Ejderha başta olmak üzere haritadaki görevlere odaklanan Dark Passage, 5. Ejderha’nın ardından Baron’u da alarak seriye 1-0 önde başladı.
 
 
İkinci maç baştan sona DP’nin üstünlüğüyle geçildi. Dark Passage morali bozulan Beşiktaş karşısında yakaladığı üstünlüğü bırakmadı ve seriyi 2-0’a getirdi. Maçta akılda kalan Naru'nun nefis "Shurima Halayı" oldu.
 
 
Üçüncü maçtaysa bambaşka bir Beşiktaş vardı. Eski performansını hatırlayan KMF ve IWCI Şampiyonu Beşiktaş, özellikle Avenuee’nün muhteşem Ezreal oyunuyla seriyi 2-1 yapmayı başardı. Beşiktaş'ın destek oyuncusu Dumbledoge, yaptığı sürpriz Trundle seçimi ve performansıyla Avenuee ile birlikte maçı Beşiktaş'a getiren isim oldu.
 
 
Son maçta, bir Naru resitali vardı... Türkiye'nin en yetenekli oyuncusu Naru, Diana ile sergilediği performans sayesinde takımını zafere taşıdı ve Dark Passage 2015 Sezonu TBF Şampiyonu oldu. Koray "Naru" Bıçak, seri boyunca muhteşem bir oyun ortaya koyarak, gnctrkcll MVP ödülünü aldı.
 
 
Dark Passage bu galibiyetle birlikte yalnızca 2015 Sezonu Türkiye Şampiyonu olmakla kalmadı, Uluslararası Wild Card Turnuvası’na katılmaya da hak kazandı. 2 yıldır eSpor sahnesindeki performansıyla adından söz ettiren ve Türkiye’yi Dünya Şampiyonası’nda temsil eden tek takım olma unvanına sahip Dark Passage, TBF’yi 3. yılında da kazanarak ulaşılması zor bir rekora imza attı.
 
Şampiyon Dark Passage, 26-29 Ağustos tarihleri arasında Riot Games Türkiye ofisinde gerçekleşecek Uluslararası Wild Card Turnuvası’nda Avustralya, Japonya ve Uzakdoğu Asya temsilcilerine karşı oynayarak Dünya Şampiyonası’na katılmak için mücadele edecek.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Xiaomi son günlerde Redmi K40 serisiyle gündeme geliyor. Ancak firma Redmi K30 Ultra üzerinde de çalışıyor....