#
#
Argeus Travel & Events'in 2014'ten bu yana düzenlediği Cappadocia Ultra Trail heyecanı 2018'de de devam ediyor.
19/10/2018 - 13:04
20 Ekim Cumartesi sabahı saat 07.00'de Ürgüp merkezden 5. edisyonuyla başlayacak yarışta sporcular uzun(CUT-199 km), orta(CMT-63 km) ve kısa(CST-38 km) parkurlarda yarışacaklar. 75 farklı ülkeden 2000'den fazla sporcunun katılım göstereceği yarış, kendi katılım rekorunu bu yıl da kırdı. 
 
Katılımcı sayısındaki %25 artışın yanı sıra organizasyon Ultra-Trail World Tour'da Pro-Level kategorisine yükseldi. Böylece Kapadokya'da zafere ulaşan ve dereceye giren isimler geçtiğimiz yıla oranla daha yüksek puan alacak. 
 
Sporcu dağılımına baktığımızda bu sezonun %30'unu kadınlar oluştururken toplam yabancı sporcu sayısı da %45'e ulaştı. 
 
Uzun ve orta parkurların 07.00'de, kısa parkurun ise 10.00'da başlayacağı yarışı takip etmek ve heyecana ortak olmak isteyenler için 19-21 Ekim tarihlerinde Ürgüp merkezde fuar alanı gün boyu, akşam saatleri de dahil olmak üzere hizmet verecek. Bu yıl da Salomon sponsorluğunda düzenlenen organizasyonun fuar alanında müzik yayınları ve eğlenceli aktiviteler de yer alacak. 
 
Çocuklara da genç yaşta spor aşkını aşılamak isteyen organizasyon, 21 Ekim Pazar saat 10.00'da Ürgüp Meydanı'nda çocuk koşusu da düzenleyecek.
 
 
Ultra-Trail yıldızları Kapadokya'da
Dünyanın en zorlu Ultra-Trail yarışı olan Ultra-Trail Mont Blanc 2018'de kadınlarda şampiyon olan İtalyan Francesca Canepa, aynı yarışta erkeklerde ikinci olan Macar Robert Hajnal, 2016 Ultra-Trail World Tour şampiyonu ve geçen yıl Kapadokya'da uzun parkurun kazananı Litvanyalı Gediminas Grinius, Fas Çöl Maratonu'na beş şampiyonlukla damga vuran Faslı Rachid El-Morabity, Kapadokya orta parkur erkekler rekortmeni Alman Moritz Auf der Heide gibi birçok uluslararası yıldız kozlarını Kapadokya'da paylaşmaya hazırlanıyor.
 
Ayrıca ülkemizden de Kapadokya orta parkur kadınlar rekortmeni Meryem Kılınç Gündoğdu, milli atlet Üzeyir Söylemez, 2018 Fransa CCC yarışında kendi yaş kategorisinin şampiyonu olan Kemal Kukul ve 2020 Tokyo'da ülkemizi temsil etmeye hazırlanan Mehmet Soytürk gibi birçok yıldız da parkura çıkacak. 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
e-Power teknolojisi kapsamında yüzde 50 termal verimliliğe odaklanan Nissan, bu hedeften sadece birkaç yıl...