#
#
Uzun(CUT - 119 km), orta(CMT - 63 km) ve kısa(CST - 38 km) parkurlarda üç farklı mesafede düzenlenen Salomon Cappadocia Ultra Trail 2018'de kısa ve orta mesafe şampiyonları öğle saatlerinde belli olurken akşam da uzun parkurun şampiyonu çizgiyi geçti.
21/10/2018 - 18:01
Sabah 07.00'de orta ve uzun parkurda verilen startın ardından 10.00'da da Ürgüp merkezindeki aynı noktada kısa parkurun startı verildi.
 
Günün finiş çizgisine gelen ilk ismi orta parkur şampiyonu Moritz Auf Der Heide olurken, 12.47'de de kısa parkur şampiyonu Üzeyir Söylemez finişi geçti. Heyecanın zirveye çıktığı ve dayanıklılığın sınırlarının zorlandığı 119 km'de ise şampiyonun çizgiyi geçişi, startın 11 saat 12 dakika 34 saniye sonrasında gerçekleşti. 
 
Geçtiğimiz yıl Gediminas Grinius'un uzun parkurda elde ettiği 10 saat 54 dakikalık rekor kırılamadı ancak şampiyonluğa uzanan İtalyan Andrea Macchi, en yakın rakibinin 19 dakika önünde finiş görmeyi başardı. İngiliz Marcus Scotney 11 saat 31 dakika 34 saniye ile ikinci olurken, onu bir başka İngiliz Harry Jones, 12 saat 18 dakika 40 saniye ile takip etti. 
 
Bu sezon ProLevel'a yükselerek World Tour'da daha fazla puan kazandıran Salomon Cappadocia Ultra Trail 2018'de şampiyonların tam listesi ise şu şekilde:
 
Uzun Parkur (CUT – 119 km) Erkekler İlk 3: (Saat.Dakika.Saniye)
1. Andrea Macchi (İtalya) – 11.12.34
2. Marcus Scotney (İngiltere) – 11.31.34
3. Harry Jones (İngiltere) – 12.18.40
 
Uzun Parkur (CUT – 119 km) Kadınlar İlk 3: (Saat.Dakika.Saniye)
1. Maria Miteva Nikolova (Bulgaristan) – 13.14.29
2. Alexandra Kalanova (Rusya) – 13.25.28
3. Francesca Canepa (İtalya) – 13.42.15
 
Orta Parkur (CMT – 63 km) Kadınlar İlk 3: (Saat.Dakika.Saniye)
1. Fernanda Maciel (Brezilya) – 06.44.14
2. Anna Marie Watson (İngiltere) – 06.47.43
3. Aslı Sertçelik (Türkiye) – 06.58.09
 
Orta Parkur (CMT – 63 km) Erkekler İlk 3: (Saat.Dakika.Saniye)
1. Moritz Auf Der Heide (Almanya) – 05.05.51
2. Mehmet Soytürk (Türkiye) – 05:14:12
3. Stefano Rinaldi (İtalya) – 05.21.35
 
Kısa Parkur (CST – 38 km) Kadınlar İlk 3: (Saat.Dakika.Saniye)
1. Yuliya Bozhko (Ukrayna) – 04.00.09
2. Elena Salmina (Rusya) – 04.17.34
3. Șulea Simona Lavinia (Romanya) – 04.19.40
 
Kısa Parkur (CST – 38 km) Erkekler İlk 3: (Saat.Dakika.Saniye)
1. Üzeyir Söylemez (Türkiye) – 02.47.10
2. Iman Koushki (İran) – 02.56.49
3. Alban Berson (Fransa) – 02.57.04
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Sosyal medyanın en büyük platformlarından Instagram, yeni bir altyapının hazırlığını...