#
#
Jose Mourinho'nun da tribünde olduğu maçta Galatasaray bu seneki en iyi deplasman oyununu sergiledi...
18/03/2013 - 14:15
FOTO: www.ntvspor.net
Cumartesi günü Fatih Terim'in yaptığı Barnebau ziyaretine Pazar günü iade-i ziyaretle cevap veren Jose Mourinho, Kadir Has Stadı'nda kendisine ayrılan locada Galatasaray'ın bu sezonki en iyi deplasman performansına şahit oldu.
 
Bırakalım deplasmanı, Galatasaray belki de bu sezon TT Arena'da dahi böyle baskılı ve istekli maça başlamamıştı. Hafta içi Almanya'da oynanan üst düzey futboldan sonra kimse böyle bir tempo beklemiyordu. Akıllara Trabzon, Eskişehir, Mersin İdman Yurdu gibi tatsız/golsüz deplasmanlar geliyordu ki güzel hava ve zeminin de etkisiyle Galatasaray maça adeta fırtına gibi başladı.
 
İlk 25 dakikaya iki gol, bir direk, bir de direği sıyıran aut sığdıran Galatasaray'ın hızını 30.dakikada oyundan atılan Bobo kesti. Taç çizgisinin dışında arkadan Eboue'nin kuyruk sokumuna gereksiz ve bir o kadar da sevimsiz bir tekme sallayarak durup dururken oyundan atılan Bobo, Galatasaray'ın baskılı oyununun da durmasına sebep oldu. 38'de Burak Yılmaz eli kalbinin üzerinde kale arkasına koşarken Fatih Terim sonraki maçları düşünmeye başlamıştı belki de...
 
Rölantide geçen ikinci yarıda kimse kendini sıkmayınca, 90'da derinlerden gelen Biseswar maçın sonucunu belirledi. Zor geçmesi beklenen Kayseri deplasmanından 3 puanı 3 golle alan Galatasaray, milli maç arasına puan kaybı yaşamadan girmeyi başardı.
 
Milli maç arasından sonra rakipler "içerde arka arkaya" İ.B.B ve Mersin İdman Yurdu. Arada Barnebau ve TT Arena'da Real Madrid maçları. Havaların yavaş yavaş ısınması, en son Gençlerbirliği maçından sonra 30 Mart'taki İ.B.B maçına kadar TT Arena'nın zemininde adım dahi atılmaması büyük avantaj ama yine de 30 Mart - 10 Nisan arasındaki 12 güne TT Arena'da 3 maçın sığacak olması insanı ister istemez düşündürüyor.
 
Keşke Jose Mourinho her maçı izlemeye gelse, keşke Galatasaray her maçını dün akşamki veya Salı akşamki gibi zeminlerde oynasa..
 
Cem Cömert
cem cömert
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Standart özellik listesi bir hayli geliştirilen 2021 Volkswagen Polo ailesi, tasarım ve teknolojisiyle artık daha...