#
#
Portekizli yıldızın başı tecavüz iddiası ile dertte.
05/10/2018 - 21:02
Kathryn Mayorga adında 34 yaşında bir öğretmen, Ronaldo'nun 13 Haziran 2009'da Las Vegas Palms Hotel and Casino'da bir banyoda kendisine tecavüz ettiğini iddia etti. Olayla ilgili geçen ay Nevada Mahk emesi'ne başvuran Kathryn'in ardından Las Vegas polisi de konuyla alakalı soruşturma başlattı ve olayın gerçekleştiği iddia edilen tarihle aynı tarihte cinsel saldırı çağrısı yapıldığını, futbolcunun adını vermeyerek doğruladı.
 
Basında yer alan haberlerin ardından Cristiano Ronaldo da resmi twitter hesabından bir açıklama yayınladı ve tüm suçlamaları reddettiğini, gönlü rahat bir şekilde davanın sonuçlanmasını bekleyeceğini kaydetti.
 
 
 
Sponsorlar tetikte
Ancak bu olaydan etkilenen tek isim Ronaldo değil. Portekizli yıldızın sponsorlarından Nike ve EA Sports davayı dikkatle takip ediyor. Nike dava nedeniyle ''derin bir kaygı'' duyduğunu açıklarken, EA Sports ise ''Oyunlarımızın kapağında yer verdiğimiz sporcuların EA'nın temsil ettiği değerler çerçevesinde hareket etmesini bekleriz.'' açıklamasını yaparak bugün öğle saatlerinde yaptıkları bir güncelleme ile Ronaldo'nun yer aldığı FIFA 19 görselini web sitesinden kaldırdı.
 
 
Fakat yine de asıl sorun Nike ile olan sponsorluk. Detaylarına girecek olursa Ronaldo, ilk olarak 2003 yılında yapılan anlaşmayı imzalamasından bu yana spor giyim devi Nike için reklam yüzü oldu. Devam eden 15 yıllık süreçte futbol dünyasının en iyilerinden biri olma yolunda ilerlerken, Nike adına 70'ten fazla farklı ve özel olarak dizayn edilmiş krampon giydi. Kasım 2016'da ise Nike ile 'ömür boyu' anlaşmasını imzaladı bunu gerçekleştiren 3.isim oldu. (Diğer iki isim NBA yıldızları Jordan ve LeBron) Ayrıca anlaşma Lebron James ile yapılan anlaşmanın bir benzeri. Ronaldo bu anlaşmaya tamı tamına 1 Milyar Dolar karşılığında imza attı. Ve bu demek oluyor ki davanın Ronaldo'nun aleyhine sonuçlanması durumunda yıldız oyuncunun kaybı tam 1 Milyar Dolar olacak. 
 
Ayrıca Juventus'un hisse değerleri, Cristiano Ronaldo'nun tecavüz iddialarının ardından yüzde beşten fazla düştü. (%5,37) AFP'nin raporuna göre Juve’nin Borsa Italiana’daki hisse senedi fiyatı bugün 11.00 (CET) itibari ile 1.25€ 'ya düştü. Değerler, hisse senedi fiyatının 1.45 € 'ya geldiği salı gününden bu yana keskin bir düşüş kaydetti.
 
Kaynak: Dailymail, Football Italia
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Samsung, ikinci nesil güvenlik çipinin duyurusunu gerçekleştirdi. Geliştirilen çip, akıllı...