#
#
2002 yazı bizim için spektaküler bir yaz oldu.
01/09/2017 - 19:13
Pek de iddialı başlamadığımız bir dünya kupasında dünya üçüncülüğü gibi güzel bir netice elde ettik. Bu başarının dışında, Güney Kore ile oynanan üçüncülük maçında yaşanan dostluk görüntüleri, İlhan Mansız'ın performansı ve Ümit Davala'nın mohikan tarzı saç kesimi turnuvayı bizim için ikonik ve akılda kalıcı hale getiren diğer unsurlardı.
 
2002 dünya kupasının başka bir ikonik görüntüsü de Brezilyalı efsanevi forvet Ronaldo'nun kitsch saç kesimiydi. Bir tarz kabul edilemeyecek kadar biçimsiz olan bu saç kesiminin nedenini Ronaldo yıllar sonra açıkladı.
 
Ronaldo'nun açıklamasına göre, turnuva boyunca Ronaldo kasıklarındaki sakatlıkla boğuşuyordu ve ancak %60 kapasiteyle oynayabiliyordu. Tüm basın Ronaldo'nun sakatlığına odaklanmıştı.
Ronaldo'da da dikkat dağıtmak amacıyla, saçlarını sadece kafasının ön kısmında biraz kalacak şekilde kestirdi.
 
''Ertesi gün idmana yeni saç kesimiyle gittiğimde hedefime ulaşmıştım. Basın sakatlığımı unutmuş sadece saçlarımı konuşuyordu.''  
 
Brezilya'nın dünya şampiyonu olduğu turnuvada Ronaldo toplamda 8 gol attı. 2002 Ronaldo'nun da yılıydı. Aynı yıl Real Madrid formasıyla Altın Ayakkabı ödülüne de layık görüldü.  
 
Asım Duman
asim_duman@hotmail.com
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
OPPO Reno4 Pro ve Reno4 modelleri geçtiğimiz aylarda Çin merkezli olarak tanıtıldı. Şimdi ise...