#
#
Bayern Münih'in Polonyalı yıldızı Robert Lewandowski, hakkında çıkan transfer iddialarını dikkate almadığını söyledi.
31/01/2016 - 18:10
Bayern Münih'in yıldız hücumcusu Robert Lewandowski, hakkındaki transfer iddiaları ve Şampiyonlar Ligi'ndeki gidişatlarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.
 
Alman Welt am Sonntag gazetesine konuşan Lewandowski, ilk olarak Şampiyonlar Ligi son 16 turundaki Juventus eşleşmesini değerlendirdi.
 
Juventus'un daha çok defansif ve kompakt bir oyun sergileyen, kontra ataklar için bekleyen bir takım olduğunu söyleyen 28 yaşındaki futbolcu, ''İtalyan ekipleri her zaman tehlikelidir. Juventus sezon başında bazı sıkıntılar yaşadı ama şimdi bunları aşmış görünüyorlar. Onlara karşı her şeyimizi vermek zorundayız. Eğer Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak istiyorsak Juventus'a karşı koymamız gerekiyor.'' dedi.
 
''İddialar beni ilgilendirmiyor''
Hakkında çıkan Paris Saint-Germain ve Real Madrid söylentilerine de yanıt veren Lewandowski, ''18 yaşımdan beri sürekli hakkımda iddialar ya da söylentiler çıkıyor. O zamandan öğrenmiştim bunları dikkate almamam gerektiğini. Elbette benim adıma güzel şeyler o takımlar anılmak ama aklımı karıştırması gibi bir şey söz konusu değil. Bunlar benim için artık normal bir şey oldu. Artık beni ilgilendirmiyorlar.'' şeklinde konuştu.
 
Kariyerini Bayern Münih'te sonlandırıp sonlandırmayacağı yönünde soruyu da içtenlikle yanıtlayan Polonyalı golcü, ''Bu konuyla ilgili bir şey söylemem yanlış olur çünkü gelecek günlerin neler getireceği belli olmaz. Bazen siz kalmak istersiniz ama gelen teknik adamlar sizi istemez. Şu için kendimi burada çok iyi ve mutlu hissediyorum. Bayern'e odaklanmış durumdayım.'' dedi.
 
Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak konusunda kesin konuşamayacağını belirten Lewandowski, ''Bunu asla 'Yapmak zorundayım' veya 'Yapabilirim' demem. Ancak bunu istiyorum. İstemekle zorunda olmak büyük anlamda farklı şeyler. Futbolda kendinizi 'Zorundayım' diye koşullarsanız sahada rahat olamazsınız ve istediğiniz yapamazsınız.'' diye konuştu.
Kaynak: Goal TR
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
İlk olarak multimedya sistemi üzerinden tanıtımı gerçekleştirilecek olan 2021 Mercedes S-Serisi,...