#
#
Real Madrid, Manchester United'dan David De Gea'yı evrak işlemlerinin gecikmesi yüzünden son anda transfer edememesiyle ilgili bir resmi açıklama yaptı.
01/09/2015 - 15:50
Kulübün resmi sitesinde yer alan açıklamaya göre evraklar LFP(Lig yönetimi) ve FIFA'ya transferin bittiği 00.00'dan önce yetiştirilemedi. Real Madrid, konuyla ilgili tüm detayları içeren 10 maddelik bir açıklama yaptı. 
 
Transferin akışındaki 10 madde arasında sekizinci madde dikkat çekiciydi. Real Madrid'in belirttiğine göre Manchester United, De Gea-Navas transferinde FIFA'nın TMS sistemindeki işlemi İspanya saatiyle 00.00'da gerçekleştirdi. Madrid, iki dakika sonra belgelere kavuştu ve TMS'e ulaşmaya çalıştı ama sistem saat 00.00'dan sonra kapandığı için giriş yapılamadı.
 
Saat 00.26'da ise TMS tarafından Real Madrid'e davet geldi, İngiltere'deki transfer işlemleri devam ettiği için De Gea transferinin sonuçlandırılabileceği söylendi. Real Madrid transfer için sürenin dolduğunu bildiği halde durumu LFP'ye iletti.
 
Bu noktadan sonra Real Madrid, Navas ve De Gea'nın transferleri için yapılabilecek her şeyi yaptıklarını belirtti. Madrid, görüşmelerin pazartesi sabahı başladığını ve anlaşmanın kısa süre sonra sağlandığını duyururken, kontratlar yüzünden vakit kaybı yaşandığı, evrakların United'dan Madrid'e 21.43'te yollandığı açıklandı. Real Madrid'in bu noktada tepki gösterdiği şey ise Manchester United'ın ilk evrakları tam 8 saat sonra ulaştırmasıydı, ayrıca Manchester United'ın fiyat konusunda kolaylık sağlamaması da tepki konusu oldu.
 
 
De Gea ve Navas, 23.32'de Real Madrid ile olan sözleşmelere gereken imzaları attılar ve Madrid ekibi bu dakikadan sonra Manchester United'ın son evrakları da göndermesini bekledi. Navas 23.53'te Manchester United ile imzalarken, De Gea'nın sözleşmesi 00.00'dan önce gelmedi ve transferde son yılların en acayip hikayelerinden biri ortaya çıkmış oldu.
 
İşte Real Madrid'in 10 maddelik açıklamasının tamamı: 


  • Manchester dün sabaha kadar David De Gea transferi ile ilgili görüşmelere başlamadı.
  • Yaşanan tüm zorluklara rağmen Real Madrid işin son güne kalmasını anlayışla karşıladı ve görüşmelere başladı.
  • Manchester United ile dün başlayan görüşmelerde Keylor Navas'ın İngiliz kulübüne katılması konusunda da anlaşma sağlandı. Gelen raporlara göre oyuncunun temsilcileriyle görüşme halindeydiler
  • Real Madrid ve Manchester United iki oyuncunun transferi için seri şekilde anlaşma sağladılar. FIFA Transfer Eşleştirme Sistemi(Transfer Matching System) girişleri ve LPF kayıtları için gereken belgeleri Real Madrid hemen toparladı ve İspanya saati ile 13.39'da Manchester United'a yolladı.
  • Manchester United belgeleri üzerinde ufak tefek değişiklikler de yaparak tam 8 saat sonra, İspanya saati ile 21.43'te gönderdi. Real Madrid işlemlerde daha fazla zaman kaybetmemek için bunları da kabul etti.
  • David De Gea ve Keylor Navas'ın Real Madrid tarafındaki imzalı kontratlarını İspanya saati ile 23.32'de Manchester United'a gönderdi ve Manchester United'dan gelecek son belgeleri beklemeye başladı.
  • Manchester United, Keylor Navas'ın menajeriyle anlaşmayı İspanya saati ile 23.53'te imzaladı ve oyuncunun transferinin tamamlanması için belgeler gönderildi.
  • Manchester United, David De Gea'nın belgelerini Keylor Navas'ınkilerle beraber değil, İspanya saati ile tam 00.00'da gönderdi. Real Madrid ise 00.02'de belgeleri aldı ve TMS'e giriş yapmak istedi ama İspanyol kulüpleri için sistem çoktan kapanmıştı.
  • İspanya saati ile 00.26'da ise TMS'in sunucularından Real Madrid'e David De Gea'nın belgeleri ile ilgili işlem yapabilmesi için davet geldi. Bunun sebebi de İngiliz kulüpleri için transfer döneminin henüz sona ermemesiydi. Real Madrid sürenin dolduğunu bildiği halde LFP'ye başvuruda bulunup transfer hakkında karar vermesini istedi.
  • Sonuç olarak, Real Madrid bu iki oyuncunun transferi için elinden gelebilen her şeyi yaptı.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
şimdi ne oldu amk? navas ı alıp gea yı vermediler mi asagsa
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, orta seviyede inanılmaz hale gelen rekabet nedeniyle 2021 Galaxy A serisine önemli...