#
#
Kayseri'de oynanacak olan B Grubu'nun net favorisi Portekiz. Güney Kore ve Nijerya'nın ikincilik yarışında olması muhtemel olan grupta, Küba'nın şansı yok denecek kadar az.
20/06/2013 - 14:28

Kayseri'de sıcak bir iklimde oynanacak olan B Grubu maçları, futbolseverlerin ilgisini çok fazla cezbetmese de, gruptaki tüm takımların oyun anlayışı bizlere pozitif futbol vaat ediyor.

Portekiz: Grubun çok açık favorisi konumunda olan Portekiz, bu turnuvanın geçmişinde de önemli bir yer teşkil ediyor. Figo ve Rui Costa gibi çok önemli iki değeri bu turnuva sonucunda parlatan ülkede, takımdan beklenti yine yüksek seviyede. Tiago İlori gibi çok öenmli bir defans liderine sahipler ve saf yetenek olarak belki de turnuvadaki oyuncular arasında tepeye yazabileceğimiz Bruma'yı da kadrolarında barındırıyorlar. Geçmiş turnuvalarda da savunmasıyla ünlenen Portekiz takımı, hazırlık maçlarında S.O.S verdi. Savunmadaki uyum sorunu aşılırsa, onları çok yukarılarda görebiliriz.

Güney Kore: Onları bir milli takım değil de, bir üniversite takımı olarak adlandırırsak çok da abartmış olmayız. K-League'de oynayan 4 oyuncu haricindeki tüm oyuncular, üniversite takımlarının formasını terletiyor. Asya Şampiyonu olarak turnuvaya geliyorlar ve mental açıdan çok disiplinli bir takım olduklarını söyleyebiliriz. Takımda çok parlayan bir isim olmasa da; Lee Gwanghun, Kim Seungjoon ve Lee Changgeun ön plana çıkan isimler. Disiplinli oyun yapılarıyla, Nijerya'yı geçerek 2.sırayı almalarını bekliyorum.

Nijerya: Son 5 turnuvada da yer almayı başaran Nijerya, Gana'dan sonra Afrika'nın en başarılı takımı konumunda. Mali'yi eleyerek turnuva vizesini aldılar ve o eşleşmede 2 gol kaydeden Aminu Umar'ın turnuvada kendisini iyiden iyiye ispatlayacağını düşünüyorum. Ayrıca hücumdaki partneri Olarenwaju Kayode de önemli bir potansiyele sahip. İşlerini kolay görmesem de, Küba'dan alacakları 3 puanla 3.lük kontenjanından turnuvaya devam etme olasılıkları hiç de az değil.

Küba: Grubun zayıf halkası olaak gösterilen Küba, bu turnuvaya ilk kez katılıyor. Kadro kalitesi diğer takımların çok altında olsa da federasyon başkanlarının da belirttiği gibi, bu turnuvadan başarıdan ziyade kazanacakları deneyim, onlar için çok daha kıymetli. Başta Maykel Reyes olmak üzere, Aricheell Hernandez ve orta sahanın merkezinde önemli işler yapan Daniel Luis ön plana çıkan isimler. Bu mütevazi takımın grupta puan almasının zor olduğunu düşünmekle birlikte, futbolseverlere keyifli maçlar izleteceklerine inanıyorum. 

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Otomobil pazarının dikkat çeken firmalarından Nissan, bir konsept ile daha gelecek gösterimi yapıyor....