#
#
SÜPER LİG
 1. TAKIMLAR
  O
  Av
  P
 1. Tamamını Göster »
SÜPER LİG
Dursun Özbek ve Aziz Yıldırım'ın da sevk edildikleri PFDK cezaları açıkladı, birçok takıma ceza yağdı.
11/02/2016 - 23:18
PFDK, Antalyaspor maçı sonrası sert açıklamalar yapan Aziz Yıldırım'a 45 gün hak mahrumiyeti cezası verirken, Bursaspor da Başakşehir maçının ardından zararlı çıkan taraf oldu. Dursun Özbek ise oy çokluğuyla herhangi bir ceza almadı.
 
PFDK, Aziz Yıldırım'a verilen 45 günlük hak mahrumiyeti ve 30 bin TL'lik para cezasının gerekçesi olarak sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasını gösterdi. Ayrıca Fenerbahçe, Antalyaspor maçı sonrası taraftarının sebep olduğu saha olayları nedeniyle 15 bin TL, çikrin ve kötü tezahürat nedeniyle de 45 bin TL olmak üzere Aziz Yıldırım'ın cezası haricinde 60 bin TL para cezası aldı. Trabzonspor'da ise görevlilerden Mesut Kabahasanoğlu 6 ay hak mahrumiyeti cezası alırken, stoper Douglas ise hakeme yönelik hareketi nedeniyle 3 maç ceza aldı.
 
Bursaspor'da ise Başakşehir maçında tribüne gönderilen Hamza Hamzaoğlu "müsabaka hakemine sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle 1 maç soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 13 bin TL para cezası aldı. Taraftarın neden olduğu saha olayları da Bursaspor'a 1 maç seyircisiz oynama olarak döndü. Bursaspor önümüzdeki hafta oynayacağı Fenerbahçe maçında stada seyirci alamayacak ve önemli bir gelirden olmuş olacak. Ayrıca Sercan Yıldırım ve yönetici Suat Paçacı da Bursa'da ceza yağmurundan nasibini alan isimler arasındaydı.
 
Dursun Özbek herhangi bir ceza almazken, Çaykur Rizespor, Kasımpaşa ve Antalyaspor da cezayla karşılaşan kulüplerden oldular.
 
PFDK'nın bir hayli ağır ceza verdiği 11 Şubat tarihli kararlarındaki ceza detayları şu şekilde:
 
- Trabzonspor:

 • Akhisar Belediyespor-Trabzonspor maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 75 bin TL para cezası.
 • Kulüp görevlisi Mesut Kabahasanoğlu'na hakem soyunma odası koridorlarında müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle 6 ay hak mahrumiyeti.
 • Oyuncu Douglas'a hakeme yönelik hareketi nedeniyle 3 maçtan men ve 13 bin TL para cezası.

- Bursaspor

 • Bursaspor-Başakşehir maçında taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası. 
 • Aynı maçta  taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 150 bin TL'nin yanı sıra maça giren maraton ve kale arkası tribünlerdeki Passolig kartlarının bir sonraki maçta bloke edilmesi kararı çıktı.
 • Aynı maçta anons siteminin çalışır şekilde bulundurulmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 15 bin TL ceza.
 • Hamza Hamzaoğlu'na aynı maçta müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 resmi maçta soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 13 bin TL para cezası.
 • Aynı maçta Sercan Yıldırım'a müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 maç men ve 13 bin TL para cezası.
 • Maç sonu sportmenliğe aykırı açıklamalar yapan yönetivi Suat Paçacı'ya 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin TL para cezası.

- Antalyaspor:

 • Antalyaspor-Fenerbahçe maçında stadyuma usulsüz seyirci alınmasından dolayı takdiren 200 bin TL para cezası.
 • Aynı maçta taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 150 bin TL para cezası.

- Fenerbahçe:

 • Antalyaspor-Fenerbahçe maçında taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 15 bin TL para cezası.
 • Aynı maçta taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 45 bin TL para cezası.
 • Maç sonu açıklamaları nedeniyle Aziz Yıldırım'a 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin TL para cezası.

- Çaykur Rizespor: Çaykur Rizespor-Eskişehirspor maçında Hikmet Karaman'ın müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 resmi maçta soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 13 bin TL para cezası.
 
- Kasımpaşa: Kasımpaşa-Gençlerbirliği maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 50 bin TL para cezası.
 
Bu cezalarla beraber toplam 41 takımın da cezalandırıldığı PFDK kararlarının tümüne buradan ulaşabilirsiniz.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi sitesinde, 17.9.2011 tarihinde yayınlanan ve kararlar detay sayfasında yer alan "TÜRK FUTBOLUNDA SEYİRCİSİZ OYNAMA DÖNEMİ SONA ERDİ" şeklindeki habere rağmen verilen seyircisiz oynama cezası, bu konuda aslında hiçbir değişikliğin olmadığını da ayrıca göstermektedir.
Bursaspor Kulübü olarak futbolun eşit şartlarda ve taraftarla oynanmasını isterken, bu eşitliğin bozulmasına dönük bir irade ortaya koyulmaya çalışılmasını da anlamakta güçlük çekiyoruz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Xiaomi 12 için ortaya çıkarılan ve “olası” denil tasarım firma yetkilisi tarafından...