#
#
Peru takım ruhunu en iyi şekilde yansıtan takımlardan birisi. Takımın yıldızı Paolo Guerrero’nun cezasının ertelenmesine de neredeyse turnuvaya katıldıkları gün kadar sevindiler.
10/06/2018 - 14:28
Peru, Güney Amerika elemelerinden playofflara kalıp, Yeni Zelanda’yı eleyerek Dünya Kupası’na katılmaya hak kazandı. Gareca’nın özenle seçtiği oyunculardan oluşan takım güzel ve üstün bir futbol vadetmiyor ama terinin son damlasına kadar savaşacaklarından kuşkunuz olmasın.
 
Topla iyi oynayabilen futbolculardan kurulu Peru’da teknik direktör Gareca takıma disiplinin ve fizik gücün önemini aşıladı. Takım olarak mücadele etmenin meyvesini Dünya Kupası’nda oynama hakkı alarak kazanan takıma Paolo Guerrero’nun cezasının ertelenmesi de önemli bir artı oldu. Maçlarda genellikle 4-2-3-1 dizilişiyle sahaya çıkan Peru, gol aradığı anlarda 4-4-2’ye dönerek Guerrero-Farfan ikilisini forvette kullanabilir. Tecrübe eksikliği nedeniyle işleri hiç kolay olmayacak ama onlara has mücadele azmi ve takım ruhu ile turnuvada sürprizlere imza atabilirler.
 
Dünya Kupası Geçmişi
Peru bugüne kadar 4 kez Dünya Kupası’nda mücadele etme hakkı kazandı. 1930’daki ilk turnuvaya davetle katılan İnkalar, 1970, 1978 ve 1982’de ise elemeleri geçerek finallere katıldılar. Bugüne kadar aldıkları en iyi derece 1970 ve 1978’de çeyrek final oldu. Ayrıca 1970 yılında turnuvada hiçbir kart görmeyen tek takım olarak FIFA Fair Play Ödülü’nü kazanmayı başardılar.
 
Anahtar Oyuncu: Paolo Guerrero
Takımın en golcü oyuncusu olan kaptan Paolo Guerrero, Brezilya Serie A ekiplerinden CR Flamengo’da oynuyor. Cezasının ertelenmesiyle birlikte turnuvada forma giymeye hak kazanan oyuncunun ne kadar formda olduğu biraz tartışmalı olsa da Peru’nun gol umudu kendisi olacak.
 
Teknik Direktör: Ricardo Gareca
Kaplan lakaplı Arjantinli eski forvet Ricardo Gareca, 1996 yılında Talleres’te başladığı teknik direktörlük kariyerinde Independiente, Velez, Palmeiras gibi kulüpleri çalıştırdı. 2015 yılında Peru’nun başına geçen Gareca, taraftarlar tarafından çok seviliyor. Kurduğu takım yıllardır özlem duyulan noktalara gelmeyi başardı fakat bundan daha önemlisi bir oyun kimliğine sahipler.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Sürücüsüz araçlar dünya genelinde henüz biraz tedirgince karşılansa da, gün geçtikçe...