#
#
La Masia'dan çıkan son yeteneklerden biri olan Sanabria, U-20 Dünya Kupası'na adımını atar atmaz adından söz ettirmeye başladı.
27/06/2013 - 14:45

İlk maçında Mali karşısında beklemediği bir puan kaybı yaşayan Paraguay U-20 takımında, neredeyse bütün oyuncular hayal kırıklığı yaratmıştı ve genç yıldız Sanabria da beklenen performansı sergileyemediği için 2.yarıda sahada kalamamıştı. Ancak Meksika karşısında sonradan oyuna dahil oldu ve Derlis Gonzalez'e çok güzel bir gol attırarak galibiyetin en önemli mimarlarından biri oldu.

4 Mart 1996 doğumlu olan futbolcu turnuvadaki en genç oyunculardan birisi ve Barcelona altyapısında forma giyiyor. 4 çocuklu bir aileden gelen Sanabria'nin bundan birkaç yıl öncesine kadar çok ciddi maddi imkansızlıklar içinde yaşadığını ve futbol sayesinde ailesini de kurtardığını söyleyebiliriz.

Cerro Porteno forması altındayken yaptığı olağanüstü işler ve 80'e yakın kaydettiği altyapı golünün ardından, Real Madrid'in de dikkatini çeken 'Tonny', ailesiyle daha çok ilgilenildiği için ve daha disiplinli bir eğitim almak için Barcelona altyapısını yani La Masia'yı seçer. Hayatta yaptığı seçimlerde annesinin tavsiyelerine çok önem veren genç yıldız adayı, böylece tüm ailesiyle beraber İspanya'nın yolunu tutar.

Barcelona scoutlarının da belirttiği gibi, takım ne kadar bazı spesifik maçlarda 'sahte 9' sistemini kullanırken rakibi açmakta sorun yaşasa da, genel manada başarının kaynağı ve altyapının temel sistemi de bu oyun planına bağlı. 'Tonny' Sanabria da 1.80'lik boyuyla ve fiziğine rağmen sahip olduğu inanılmaz çeviklik sayesinde, o bölge için biçilmiş kaftan. 2-3 sene içerisinde sakatlık sorunu yaşamazsa kendisini as takımda önemli bir görev altında izliyor olabiliriz.

Dipnot: Barcelona oyuncusunun koparılmaması için şimdiden önemli kontrat önlemleri aldı ve 3 m euroluk da bir serbest kalma maddesi belirledi. Ayrıca küçük kardeşi Joel de son derece yetenekli bir orta saha oyuncusu ve o da Real Madrid ile anlaşmak üzere.

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Huawei alt markası Honor’dan yolda olan Honor Play 4 Pro için işlemci netleşmiş durumda. Model bu...