#
#
Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Temelli, hafta sonu oynanacak derbi için yapılan İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı’nın ardından Radyo Fenerbahçe’ye sert açıklamalar yaptı. Temelli, Sarı – Lacivertli taraftarların Türk Telekom Arena Stadı’na gidip derbiyi izlemeleri için ısrarcı olduklarını, ancak Galatasaray yönetiminin buna karşı çıktığını açıkladı.
13/12/2012 - 17:50
İşte Ömer Temelli’nin sözleri:
 
* “İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı çok iyi geçti. Toplantının ana gündem konusu deplasman yasaklarıydı. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak deplasman yasaklarının artık kalkması gerektiğini ve tüm takım taraftarlarının rakip takım statlarında takımlarının maçlarını izleyebilmesi gerektiğini söyledik.”
 
* “Bu yasaklar kondu ancak olaylar bitmedi. Olaylar duracak diye bu yasaklar konuldu ancak beklenen olmadı. Bu yasakların zamanında birtakım olaylara önlem olarak alındığını ancak bunların hiçbir şeye önlem ve engel olmadığını ve artık bu yasakların kaldırılması gerektiğini söyledik.”
 
* “Kayseri’de takımımızın otobüsü taşlandı, Kayseri’yi bırakın dün Kadıköy’de stadımızın önünde yine takımımızın otobüsü taşlandı. Kısacası bu yasakların hiçbir şeye çözüm olmadığı artık açıkça ortada.”
 
* “Biz, bu konuda İstanbul Valiliği’ne, Türkiye Futbol Federasyonu’na, Kulüpler Birliği’ne gerekli yazılı başvurularda bulunarak artık bu deplasman yasağının kalmasını istediğimizi belirttik.”
 
* “Bugün valilikte yapılan İl Spor Güvenlik Toplantısı’nda da toplantıya katılan Sayın Vali Yardımcısına, Emniyet Teşkilatı’na, Galatasaray Kulübü, Beşiktaş Kulübü yöneticilerine bu yasağın kalkması gerektiğini söyledik.”
 
* “Türkiye’de, İstanbul’da Dünya Şampiyonalarının yapılacağı ülkemizde, bu yasakların olmasının büyük bir ayıp olduğunu söyledik.”
 
* “Galatasaray Kulübü buna itiraz etti, bunu istemediler. ’Yasaklar kalkmasın böyle devam etsin’ dediler. Önümüzdeki sezon için de ’bakarız’ gibi bir anlayış gösterdiler. Sezon başında yapılan deplasman yasağı protokolü zaten bu sezon sonuna kadardı.”
 
* “Biz, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak taraftarlarımıza kefil olduğumuzu, her sorumluluğu kabul ettiğimizi söyledik. Ancak tüm bu tekliflerimize rağmen her deplasman yasaklarının kaldırılması girişimimizi kabul etmediler.”
 
* “Taraftarlarımızın, bu yasakların kalkması adına yoğun bir talebi var ancak biz zaten bunu düşünüyorduk. Şunu biliyoruz ki, yasaklarla hiçbir şey olmuyor. Olsa tamam devam edelim. Ama her türlü olay devam ediyor.”
 
* “Fenerbahçe’yi ve diğer takımları deplasmanda da seyretmek isteyen geniş taraftar kitleleri var. Taraftarları bu haktan mahrum etmek, bunu yaparken de çıkan olayları bahane göstermek ve bu olayların çözülemeyeceğini ima etmek çözüm değil diye düşünüyorum. Ancak bu yasaklar sezon sonuna kadar devam edecek gibi görünüyor..
Enis Günşan
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Epson, 10 yıllık geliştirme sürecinin ardından dördüncü nesil akıllı gözlük...