#
#
Nuri Şahin Bugün Gazetesi'ne yaptığı açıklamada Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek ya da yarı finalde Borussia Dortmund - Galatasaray eşleşmesini istemediğini dile getirdi.
14/03/2013 - 11:48
Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki Schalke seferi için gittiğimiz Almanya'da zorlumaç öncesi gurbetçi yıldızlarımızdan Nuri Şahin, Bugün Gazetesi'ne yaptığı açıklamada Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek ya da yarı finalde Borussia Dortmund - Galatasaray eşleşmesini istemediğini dile getirdi. 
 
Borussia Dortmund formasıyla bu sezon çeyrek finale kaldıkları Devler ligi'nde şampiyonluk hayal ettiğini belirten Nuri, Bundesliga'da ise Bayern Münih ve Schalke derbilerini kaybettikleri için ikinciliği hedeflediklerini dile dile getirerek "Lig şampiyonluğu artık zor. Şampiyonlar Ligi bizim için önemli. Biraz şansla kupayı kazanabileceğimizin farkındayız. Ama hiçbir zaman 'favoriyiz' demiyoruz. 
 
Galatasaray'ın özellikle Sneijder ve Drogba transferleriyle çok güçlü hale geldiğini ve dünya genelinde ses getirdiğini vurgulayan Nuri, "Galatasaray zaten güçlüydü. Onlarla artı bir güç kazandı. Ben şahsen çeyrek finalde ya da yarı finalde Galatasaray-Borussia Dortmund eşleşmesi istemiyorum. İkisi de gidebildiği yere kadar gitsin. Karşılacaklarsa da finalde karşılaşssınlar? ifadelerini kullandı.
 
Hamit Altıntop yorumu
Kendisi gibi Almanya'da yetişen, ancak kariyerini Galatasaray'da sürdüren Hamit Altıntop'un Türkiye performansını yorumlayan Nuri, "Direkten dönen 8 şutu gol olsaydı Türkiye, Drogba ve Sneijder kadar Hamit ağabeyi de konuşacaktı? dedi. "Türkiye'de yorumlar arasında uçurum fazla? diyen Nuri "O toplar direğe çarpmayıp içeri girse herkes Hamit ağabeyi kral yapacak. 'Bize turu getirdi. Galibiyeti getirdi' diyecekler. Bunları sadece Hamit ağabeyi korumak için söylemiyorum. O, Türkiye'nin en kariyerli futbolcusu. Ama unutulmamalı ki büyük bir bel fıtığı ameliyatı geçirdi. Oynadığı maçlarda belki yüzde 100'ünü veremiyor ama kötü oynamıyor. Şampiyonlar Ligi'ndeki iki Manchester United maçında, maçın adamı seçildi? diye konuştu. 
 
Mourinho'nun keyfi yerinde 
Nuri, kısa bir süre forma giydiği Real Madrid'le ilişkilerini hala koparmadığını söyledi. Kaka, Khadira ve Carvalho'nun yanı sıra Jose Mourinho ile de sık sık görüştüğünü dile getirerek "Mourinho şu an çok iyi hissediyor çünkü iki 'El Clasico' kazandı. Barcelona'yı iki kez yenmek kolay iş değil. Real Madrid Şampiyonlar Ligi'nde de favorilerden biri. Tabii Manchester United maçı onlar için dönüm noktası oldu. Cüneyt Çakır çok konuşuldu ama Nani'nin kırmızısı için bir şey söyleyemem. Çünkü sadece televizyondan gördüm? diye konuştu.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Uçuş simülasyonu konusunda dünyanın en iyisi olan Microsoft Flight Simulator 2020, içerisinde bulunan...