#
#
Türkiye Futbol Federasyonu ve Nike tarafından bu sene altıncısı organize edilen Nike Halı Saha Ligi’nin startı, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in katılımıyla düzenlenen basın toplantısıyla verildi.
10/04/2014 - 17:08
Türkiye Futbol Federasyonu ve Nike’ın Türkiye’de spor kültürünün oluşması ve geliştirilmesi amacıyla organize ettikleri Nike Halı Saha Ligi’nin startı, yenilenen ve yeni konseptiyle geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Nike Beyoğlu mağazasında düzenlenen toplantıyla verildi. Toplantıya Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve geçen yılın halı saha ligi şampiyonları Tokat Mehmet Akif Ersoy Lisesi ve Bilecik Üniversitesi katıldı.
 
 
Lise ve Üniversite kategorilerinde düzenlenecek olan ligin kayıtları 28 Nisan’da sona erecek. Katılımın ücretsiz olduğu Nike Halı Saha Ligi’ne futbolseverler nikehalisahaligi.com adresinden başvurabiliyor. Ön kayıt formunu dolduran katılımcılar, belgelerini takım olarak okul yönetimine teslim ederek organizasyonda yer alabiliyor. Takımın fikstürdeki yeri, oynayacağı saha ve maç saatleri gibi bilgiler kayıtların sona ermesinin ardından nikehalisahaligi.com adresinden öğrenilebilecek.
 
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bir sertifika sistemine tabii tutulup, olanaklarına göre derecelendirilen halı sahalarda düzenlenecek organizasyonun il elemeleri Mayıs ayı içinde oynanacak. Nike Halı Saha Ligi Türkiye Finali ise 23-25 Haziran tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Lise ve üniversite kategorilerinden 32’şer takım İstanbul’daki finallere katılma hakkı kazanacak.
 
 
Lise kategorisinde 15-18 yaş arasındaki lise öğrencilerinin, üniversite kategorisindeyse 17-35 yaş aralığındaki öğrencilerin katılacağı Nike Halı Saha Ligi, Türkiye genelinde yüzlerce halı sahada gerçekleşecek. 6 as 2 yedek oyuncudan oluşacak takımlar, 2 devre halinde oynayacak. Beraberlik durumunda seri penaltı atışlarına geçilecek.
 
Nike’ın her zaman her yerde futbol anlayışı doğrultusunda futbolu gençlere sevdirmek amacıyla düzenlenen ‘Nike Halı Saha Ligi’ ile organizasyona katılanlar futbola doyacak.
 
Fatih Terim'den Tribundergi.com'a Özel
Turnuvanın ateşini Beyoğlu Nike mağazasından yakan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, bu lansman yakından takip eden ekibimiz için de milli takım forması imzalayarak hediye etti.
 
 
Basın toplantısının gerçekleştiği Nike Beyoğlu mağazası yeni tasarımıyla spor tutkunlarının hizmetine açıldı. Spor salonu, saha, kort ve İstiklal Caddesi’nin görünüşünden ilham alınarak tasarlanan mağazada tahta, metal ve beton gibi otantik mimari materyaller kullanıldı. Kişiselleştirilmiş tasarımlar Nike Küresel Marka Tasarım ekibi tarafından yapıldı ve tüm katlara uygulandı.
 
660 metrekarelik alışveriş alanı bulunan mağaza Beyoğlu’nun kalbinde bulunuyor. Giriş katında futbol ayakkabıları ve antrenman kıyafetlerinin bulunduğu mağazanın birinci katında futbol federasyonu takımları ve diğer kulüplerin takımlarının ürünleri bulunuyor.
 
Nike Beyoğlu mağazası, ihtiyaç duyulan mükemmel ürün ve servisi kalitesiyle üstün bir alışveriş ortamı yaratarak Türkiye’deki müşteri tecrübesini her kategori için özel ayrılmış alanlarda bir üst seviyeye taşıyor. Mağazada formaların ve futbol ayakkabılarının üzerine isim yazılarak kişiselleştirme ve koşucular için özel koşu ayakkabısını bulmak için profesyonel yürüyüş analizi uygulamaları da yer alıyor.
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Amazon’da izleyici karşısına çıkacak olan Yüzüklerin Efendisi dizisinin başrolünü...