#
#
Ulusal Basketbol Akademi (UBA) tarafından düzenlenen NCAA Basketbol Seçmeleri, İzmir’de başladı. Bornova Belediyesi’nin katkılarıyla, yeni hizmete giren Atatürk Spor Kompleksi’ndeki seçmeler, Türk basketbolunun önemli isimlerinden Hüseyin Beşok’un hava atışını yapmasıyla başladı.
23/07/2016 - 13:49
Seçmeleri Hırvatistan, Hollanda, Bosna Hersek, Karadağ ve ABD’den gelen antrenörler de takip altına alırken, tüm maçlar internet üzerinden canlı olarak yayınlandı.
 
Seçmeler sonunda değerlendirmeye alınacak sporcular, ABD’de basketbol ve eğitim bursu kazanırken, ünlü antrenörler tarafından antrenman şansına kavuşacaklar. Avrupa ve ülkemizden 15’i bayan 75 basketbolcunun katıldığı seçmeler, 2 gün boyunca devam edecek. 
 
UBA Genel Koordinatörü Orçun Topçu, gösterilen ilgiden memnun olduğunu ifade ederek, “Türk basketbolun kalbi İzmir’de, 15-21  yaş kategorisinde çok önemli bir organizasyon gerçekleştirdik. Türk basketbolunda altın bir jenerasyon var. Ancak artan yabancı kontenjanı nedeniyle forma şansı bulamıyorlar. Rakiplerine göre, rekabete daha hazır bir konumda değiller. Oysa NCAA’de 18-22 yaş aralığındaki havuzda gerçek anlamda bir rekabet ortamının içerisinde olacaklar ve kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar. Sinan Güler, Engin Atsür, Doğuş Balbay, Deniz Kılıçlı ve Enes Kanter, bu süreçte level atlamayı başardılar. Seçmelerden çıkacak oyuncular da  bunu başarabilir” dedi.
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Dünyanın önde gelen otomotiv ittifaklarından birinin üyeleri olan Renault, Nissan ve Mitsubishi, bugün...