#
#
Amerikan Ulusal Basketbol Ligi (NBA) ve NIKE arasında gerçekleşen anlaşmayla sekiz seneliğine NBA'in resmi spor giyim tedarikçisi Nike oldu. Nike’ın tüm saha içi forma tasarımlarında logosu görünen ilk giysi partneri olacak.
14/06/2015 - 11:23
Amerikan Ulusal Basketbol Ligi ve NIKE arasında gerçekleşen ve sekiz yılı kapsayan küresel satın alma pazarlama ortaklığı anlaşması kapsamında NIKE, 2017-18 NBA sezonunda resmi saha içi giysi tedarikçisi oldu. Nike, NBA, WNBA ve NBA D-League’in özel forma ve giysi tedarikçisi olacak.
 
NBA Başkanı Adam Silver yaptığı açıklamada “Nike ile yaptığımız bu anlaşma bize küresel pazarlama açısından yeni bir hava katacak. Bizim saha içi forma ve giysi tedarikçimiz olarak forma ve saha içi ürünlerini tasarlarken kullanacağı en son teknolojiyle Nike, oyunumuzu dünya çapında büyütme çalışmalarımızda etkili olacak” ifadelerini kullandı.
 
Nike Başkanı ve CEO'su Mark Parker, “Küresel ağımızın, inovasyon ve yaratıcılığımızın gücüyle NBA ile işbirliği yapmaktan ve sadece Nike’ın başarabileceği şekilde oyunu geliştirmekten heyecan duyuyoruz” dedi. NIKE, Jordan ve Converse ile dünya üzerindeki en etkili üç markaya sahip olduklarını söyleyen Parker, oyunun küresel anlamda büyümesi ve bu işbirliğinin hem NBA hem de Nike için başarılı bir stratejiye dönüşmesi için sabırsızlandıklarını belirtti.
 
Geçmişte ve günümüzde NBA ve WNBA’in en büyük oyuncularına destek veren Nike, 1992 yılından beri de NBA’in küresel pazarlama ortağı durumunda. Gerçekleştirilen yeni anlaşma ile Nike, tüm saha içi forma tasarımlarında logosu görünen ilk giysi partneri olacak ve anlaşma sekiz yıl sürecek. Nike, aynı zamanda orijinal ve Swingman formalarının yanı sıra antrenman eşofmanlarıyla tişörtlerinin küresel tasarım ve üretim haklarına da sahip olacak.
 
1997 yılında kurulduğu günden beri WNBA’nın pazarlama ortağı olan NIKE artık sezon boyunca WNBA All-Star ve diğer etkinliklerde daha fazla yer alacak. Ayrıca, ilk defa, NIKE Kumho Tire’ın sponsor olduğu NBA D-League All-Star Maçı ve Samsung’un sponsor olduğu NBA D-League Showcase’te sezon boyunca pazarlama faaliyetlerinde bulunarak NBA Development League (NBA D-League)’in pazarlama ortağı olacak. Buna ek olarak, ortaklık State Farm, Samsung NBA Summer League and NBA 3X’in sponsor olduğu NBA All-Star, NBA Global Games ve NBA Draft gibi birçok NBA organizasyonu çerçevesinde gelişecek. NIKE, Basketball without Borders'ın resmi ortağı ve giysi tedarikçisi olarak kalmaya devam edecek.
 
NIKE, 2006 yılından bu yana USA Basketball'un ayakkabı ve özel giysi tedarikçisi olarak hizmet veriyor.
 
NBA Hakkında
NBA, Ulusal Basketbol Birliği, Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği ve NBA Gelişim Ligi olmak üzere üç profesyonel spor ligini kapsayan dünya çapında bir spor ve medya kuruluşudur. NBA ligi, dünya çapında 13 pazar ofisi, 215 ülke ve bölgede, 47 farklı dilde var olan maçları ve programları ve aynı zamanda 6 kıtada, 100 ülkede satışta olan 125.000 NBA ürünleriyle uluslararası bir yayılım göstermektedir. 2014 – 15 sezonu başındaki NBA listeleri, 37 ülke ve bölgeden 101 uluslararası oyuncu ile rekora ulaşmıştır. Amerika’da yaklaşık 60 milyon evde izlenen NBA TV ve yarısından fazlası Kuzey Amerika’nın dışından olmak üzere 2013-14 sezonunda 26,9 milyarlık görüntülenme sayısı ile geçtiğimiz yıl rekora koşan NBA.com; NBA Digital’ın iki önemli iletişim kanalıdır. Küresel çaptaki tüm lig, takım ve oyuncu platformlarında yaklaşık 835 milyon beğenisi ve takipçisi olan NBA sosyal medyadaki 1 numaralı profesyonel spor ligi. Lig, takımlar ve oyuncular NikeCares kapsamında 260 Amerikan dolarından fazla bağışta bulundular, 3,3 milyon saatten fazla toplum hizmetinde bulundular ve çocuklar ve aileler için 970’ten fazla yaşam, eğitim ve oyun alanı yarattılar.
 
NIKE Inc. Hakkında
Merkezi Beavertown, Oregon yakınlarında bulunan Nike Inc. dünyanın lider orijinal spor ayakkabı, giysi, ekipman ve aksesuar tasarımcısı, pazarlamacısı ve dağıtımcısı olmasının yanı sıra birçok spor ve fitness branşı içinde ürünler sunmaktadır. Tek mülkiyetli NIKE Inc.’nin iştirakleri arasında, spor ayakkabı, giysi ve aksesuar tasarımcısı, pazarlamacısı ve dağıtımcısı Converse Inc.’nin yanı sıra sörfçülerin ve gençlerin tarzlarına hitap eden ayakkabı, giysi ve aksesuar tasarımcısı, pazarlamacısı ve dağıtımcısı Hurley International LLC de bulunuyor. NIKE’ın kazanç bilgilerini ve diğer finansal bilgilerini http://investors.nike.com web sitesinden takip edebilirsiniz. Ayrıca bireysel kullanıcılar @Nike’ı takip edebilir.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Yüzüklerin Efendisi dizisinin kadrosuna katılan isimler bir bir belli olmaya devam ediyor. Yeni isimse Game of Thrones...