#
#
​Napoli Başkanı Aurelio De Laurentiis, tartışılan yorumlarıyla İtalya’da gündeme oturdu.
30/10/2017 - 14:26
Serie A’nın lideri Napoli’de Başkan Aurelio De Laurentiis, video yardımcı hakem başta olmak üzere ses getirecek açıklamalarıyla 11. haftanın ardından gündeme oturdu. Geride kalan 11 haftada 10 galibiyet ve 1 beraberlikle alan Napoli, ilk haftadan bu yana zirvedeki yerini koruyor.
 
Napoli’de gazetecilere konuşan De Laurentiis, “Ne kadar saçmasınız ya, sürekli şampiyonluğu soruyorsunuz...” diyerek, daha ilk cümlesiyle olay röportajın sinyallerini verdi:
 
“Bence, başkalarının gıptayla baktıkları şeyleri gerçekleştirmenin gururu var bizde. Avrupa’da en iyi futbolu Napoli oynuyor denmesi bizim için güzel bir hediye oluyor. Şampiyonluğunuz basit bir hataya, olaya ya da sakatlığa bakar...”
 
“Bugün en büyük sınavlardan birini geçtik, Napoli ve Napolililerin onuru adına zirvedeki yerimizi konuduk. Bunun şampiyonluktan daha çok yararı var. Er ya da geç şampiyonluğu kazanacağız ama sonrasında sayfayı çevirip Kuzey İtalya’nın sinirini bozacak şeyler üreteceğiz.”
 
De Laurentiis, video hakem sisteminin de şampiyonluk yolunda kendilerine engel olmak için ortaya atıldığını söyledi: “Video hakem diye bir şey getirdiler, bizi durdurabilmek için başka neler getirecekler?”
 
“Harika bir oyun oynuyoruz, kolay değil, çok para harcadık. Yine de millet diğerlerinin paralarını konuşuyor. Bizden üç kat fazla para harcayan kulüpleri de gördük, hala 2-0 kaybediyorlar.” (De Laurentiis, hafta sonu sahasında Juventus’a 2-0 kaybeden Milan’ı kastediyor)
 
“Tatmin edici sonuçlara sadece zamanla ve çok çalışarak, bir istikrarla ulaşırsınız. Taraftarlar hep gaza gelerek kimi transfer edeceğimizi soruyorlar ama ya bu teknik direktör için sorun yaratırsa?”
 
“Ocak ayında bize katkı verecek transferler yapmalıyız, kenarda bekleyip 10-15 dakika oynayacak oyuncular değil.”
 
De Laurentiis, sözlerini noktalarken bu yaz Fiorentina’nın genç yıldızı Federico Chiesa’yı almak için girişimlerde bulunduğunu da belirtti: “Fiorentina onu bana satmayacak. Fiorentina başkanı, Chiesa gibi bir cevheri satarak taraftarın kendisini öldürmesini istemiyor.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Piyasada satılan farelerin tasarımlarının çoğu aynı tasarım çizgisine sahip. Şu...