#
#
#TLKS serisinin üçüncü konuğu sanatçı, müzisyen ve futbola tutkusu ile tanıdığımız Feridun Düzağaç oldu.
02/07/2018 - 21:35
Adidas’ın BomontiAda’da düzenlediği Creator Collective’e ünlü konuklar gelmeye devam ediyor.
 
TKLS serisinin üçüncü konuğu ünlü müzisyen Feridun Düzağaç’tı. Bülent Timurlenk’in sorularını yanıtlayan Düzağaç, hem futbola ilgisini ve sevgisini anlattı hem de müzik ve hayat üzerine konuştu.
 
1986 yılında oynanan ve Ziya Doğan’ın Zoran Simovic’e attığı golle hatırlanan Beşiktaş – Galatasaray maçı için Adana’daki sınavını ekerek İstanbul’daki derbiye geldiğini söyleyen Beşiktaşlı müzisyen, babadan Beşiktaşlı olduğunu belirtti. Feridun Düzağaç, “Ben televizyonu açtığımda geride olan takımı tutarım. Hatta Dünya Kupası da benim istediğimi gibi ilerliyor. Şımarık çocuklar bir bir eleniyor” dedi.
 
Genç Beşiktaşlılar nedeniyle futbola biraz küstüğünü söyleyen Düzağaç, “İki gün önce Beşiktaş forması giyen Pepe, Galatasaray kalecisi Muslera’ya gol attığında ortalık yıkıldı. Bunlar bana göre değil. Benim Beşiktaş’ta özlediğim başka değerler var. Mesela Medel, Beşiktaş’ta görmek istemediğim bir oyuncu tipidir” ifadelerini kullandı.
 
 
Düzağaç, İnönü Stadı ile ilgi düşüncelerini de şu cümlelerle anlattı:
 
“Bilet sırasına Galatasaraylı arkadaşlarımız ile beraber girerdik. Sembolik olarak 3-5 polis bizi ayırırdı. Süper Lig’i geçen sezon kehren ve çocuksal bir alışkanlıkla izledim. Artık bir takım izansızlıklar oluyor. Beşiktaşılığını Süleyman Seba’dan alan biri olarak, bunları anlamakta zorlanıyorum. Eskiyi özlüyorum. Benim yaşlarımda adamların eskiyi özlemesi gayet doğal ama benim İnönü’de düşmanlık ve nefret yoktu, birliktelik vardı. Zaten İnönü Stadı benim değil, herkesindi. Galatasaraylılar ve Fenerbahçelilerindi. Şimdi futbol endüstrisinin dayattığı bir merkeze dönüştü. Artık bir müşteri profili yaratılıyor ve onlara göre hareket ediliyor” dedi.
 
Müzisyenliğe dair ilk hezeyanını 5 Ocak Stadı’ndaki bir Zülfü Livaneli konseri sayesinde yaşadığını anlatan Düzağaç, “Evrensel değerlere inanan her insan için kırılması gereken bir çember vardır. Kabuklarını parçalamak istercesine arayan herkes için geçerlidir. Adana bana yetmedi ben de dışarı açıldım. O kuraklık ikliminin etkisiyle içimiz kavruldu ve orada demlendik. Adana’da erken demlendik” ifadelerini kullandı.
 
Müzisyen olmasında Haluk Levent’e çok şey borçlu olduğunu söyleyen başarılı müzisyen, “Eğitime çok inanmayan, kendi mecrasında yürüyen bir tip olacağım ortaokul yıllarımdan belliydi. Hakkımda ilk çıkan haber üniversiteyi kazanamamakla alakalıdır. O kadar başarılı bir öğrenciydim ki, sınavı kazanamamam haber olmuştu. Mahcup ve utangaç biri olduğum için binlerce insan önünde şarkı söyleyeceğimi hayal edemezdim. Haluk Levent beni çok yüreklendirdi. 90’ların ortasıydı. Uzun bir süre olmasını bekledim. Adana’da ekonomi okuyan ve Adana’da yaşayan biri olarak şehirdeki en iyi işlerde çalıştım. Fakat iki iş yerinde de yedişer ay çalışabildim” dedi.
 
“Benim müzik yolculuğumda belirleyici olan kelimelerle olan ilişkilerimdir” diyen Feridun Düzağaç şunları söyledi:
 
“Ortaokul ve lisedeki edebiyat öğretmenlerim ben yazmaya yönlendirdiler. Ben de onu fark ettiğimde müziğe başlamıştım. Kısacası ben yazarak varım. Ben olmayacak yaşlarda, fena adamlarla tanıştım. Şiir ağırlıklı okudum. İlk ismim Turgut Uyar’dı, 15-16 yaşında Knut Hamsun’un kitaplarıyla tanıştım. Yanı başımda, beni çok iyi yönlendiren çok iyi rehberler vardı. Sonuçta ben güzel söz insanıyım. Güzel iklimlerde üretken adamım. Şu an kötü zamanlardan geçiyoruz. Ama bunun da geçeceğini umuyorum.”
 
20 yıldır Bozcaada’da yaşadığını söyleyen Düzağaç, “Ben oraya alışkanlıktan gittiğimi düşünüyorum. Yerine de başka bir yer koyamadım. Sokaklarında yürüdüğümde oranın yerlisi, beni oranın yerlisi gibi hissettirdiği için orayı seviyorum. Mekânları anlamlı kılan ilişkilerdir. Bazen gelenler “Ada dedikleri bu mu?” diyorlar. Zaten Ada dedikleri o kısa anlarda yaşananlardan ibaret değildir. Marmaris bir zamanlara meraklısının bildiği kasabaydı. Gittiğimiz yeri bozmak gibi bir huyumuz var. Bozcaada yine de korunan bir yer. Eskiden İstanbul’daki adalardan biri zannediyorlardı, şimdi gelmeyeni dövüyorlar” dedi.
 
 
Dünya Kupası yazlarında her zaman Hollanda, Arjantin ve İtalya’yı tuttuğunu söyleyen Düzağaç, bu takımlarından ikisi Rusya’ya gelmemesi ve turnuvanın yıldızı olacağını düşündüğü Leroy Sane’nin kadroya alınmaması nedeniyle turnuvaya küskün başladığını ama İspanya – Portekiz ile kupaya başladığını, şu anda da turnuvanın güzel geçtiğini söyledi. Düzağaç, kupada en çok Hırvatistan oyuncusu Ante Rebic’i çok beğendiğini söylerken, “Ahlaki açıdan onu Beşiktaş’ta görmek istemem ama çok beğendim. Onun dışında çok kötü bir hakem performansı var” açıklamasında bulundu.
 
Düzağaç aynı zamanda hayatı boyunca en çok sevdiği üç futbolcu olarak; ‘Metin Ali Feyyaz’, Alan Shearer ve Leroy Sane isimlerini belirledi.
 
Ünlü müzisyen aynı zamanında favori üç şarkısını da şu eserlerden oluşturdu:
 
MFÖ - Gözyaşlarımızı bitti mi sandın
Mehmet Güreli - Kimse bilmez
Leonard Cohen – Dance me to the End of Love 
FOTOĞRAF ALBÜMÜ

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
bakkalda bile 10 tl olmuş.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
hocam burada bomonti adada biraya 25 lira verecek kaç kişi var allasen.
 
gelen varsa bu ctesi orada olalım 14 temmuz aksamı
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
FIFA 2018 Dünya Kupası’nın enerjisi, adidas Creator Collective’de buluşacak
18 Haziran - 15 Temmuz tarihleri arasında Bomontiada adidas Creator Collective’de 22 gün süresince maç izleme, PlayStation zone, stüdyolar ve sürprizlerle Dünya Kupası enerjisi yaşanacak.
 
http://www.tribundergi.com/haber/fifa-2 ... -bulusacak
 
***
 
Birkaç gün önce bahsettiğimiz etkinlik hayata geçti.
Pazartesi 19:00'da Dünya Kupası partisi var.
Lütfen gelmek isteyenler (+eşi ile, sevgilisi ile)
bize DM'den isim bildirsin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Xiaomi alt markası Redmi‘den yolda olan üç yeni akıllı telefon modelinden birisi olan Redmi 9 için...